83. rocznica niemieckiej zbrodni w Lesie Szpęgawskim

start 25.09.2022 13:00
koniec 25.09.2022 15:00

Lokalizacja: Szpęgawsk, Las Szpęgawski - miejsce pamięci

Starosta Tczewski, Starosta Starogardzki, Prezydent Miasta Starogard, Burmistrz Miasta i Gminy Pelplin, Wójt Gminy Starogard Gdański oraz Proboszcz Parafii św. Wojciecha w Starogardzie Gdańskim, ks. Janusz Lipski zapraszają do udziału w obchodach 83. rocznicy 𝐧𝐢𝐞𝐦𝐢𝐞𝐜𝐤𝐢𝐞𝐣 𝐳𝐛𝐫𝐨𝐝𝐧𝐢 𝐰 𝐋𝐞𝐬𝐢𝐞 𝐒𝐳𝐩𝐞̨𝐠𝐚𝐰𝐬𝐤𝐢𝐦.

Uroczystości w 𝐋𝐞𝐬𝐢𝐞 𝐒𝐳𝐩𝐞̨𝐠𝐚𝐰𝐬𝐤𝐢𝐦 rozpoczną się 25 września o godz. 13:15 okolicznościowym wystąpieniem i złożeniem kwiatów pod pomnikiem.
O godzinie 14:00, pod przewodnictwem Księdza Biskupa Pomocniczego Diecezji Pelplińskiej Arkadiusza Okroja odprawiona zostanie uroczysta msza święta w intencji pomordowanych w Lesie Szpęgawskim. Uroczystości zakończy apel pamięci oraz pieśń „Rota”.

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.