Domowe archiwa

start 10.06.2017 10:00

Fabryka Sztuk, Archiwum Państwowe w Gdańsku, Dawny Tczew, Miejska Biblioteka Publiczna w Tczewie

koniec 10.06.2017 14:00

Lokalizacja: Tczew, ul. 30 Stycznia 4

Często w naszych domach przechowujemy rodzinne pamiątki: zdjęcia, dokumenty, które mają dla nas znaczenie sentymentalne, a dla historyków mogą stanowić cenne źródło do badań. Jak należy opracowywać, a zwłaszcza przechowywać owe zbiory, jakiej instytucji możemy je przekazać – na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć podczas spotkania „Domowe archiwa”.

Zachęcamy Państwa do zaprezentowania rodzinnych pamiątek, a za możliwość ich zeskanowania przedstawiciele Portalu „Dawny Tczew” wręczą drobne upominki. Dla dzieci przygotujemy konkursy, oczywiście z nagrodami i certyfikatami młodego archiwisty.

Przypominamy, że dzień wcześniej, czyli 9 czerwca, obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Archiwów na pamiątkę utworzenia w 1948 roku, pod auspicjami UNESCO, Międzynarodowej Rady Archiwów z siedzibą w Paryżu, mającą za cel upowszechnianie dostępu do światowych zasobów archiwalnych.

 

 

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.