Kociewiacy u Landowskiego

start 22.08.2017 17:00

Miejska Biblioteka Publiczna w Tczewie

koniec 22.08.2017 19:00

Lokalizacja: Tczew, ul. Jarosława Dąbrowskiego 6

Serdecznie zapraszamy  na spotkanie

„Kociewiacy u Landowskiego”

poświęcone Kociewiu  i jego najwybitniejszemu działaczowi  - Romanowi Landowskiemu.

 

Spotykamy się   22 sierpnia o 17.00 przy ławeczce Landowskiego na ulicy Jarosława Dąbrowskiego w Tczewie. Rocznicę śmierci kociewskiego pisarza uczcić chcemy uroczystym odśpiewaniem hymnu kociewskiego oraz krótkim wspomnieniem na jego temat.  Zachęcamy zatem wszystkich do pojawienia się z flagami, strojami i innymi  symbolami regionalnymi. W sposób radosny chcemy pokazać, że dziedzictwo Romana   Landowskiego ma się nad Wisłą ciągle świetnie.

 

Następnie o godzinie 17.30 w położonej obok Bibliotece Głównej w Tczewie odbędzie się dyskusja "Kociewski Magazyn Regionalny  wczoraj i dziś - wyzwania najstarszego kociewskiego periodyku w dziesiątą rocznice śmierci    jego założyciela"

 

Zapraszamy

Oddział Kociewski ZKP w Tczewie

Miejska Biblioteka Publiczna w Tczewie

 

 

Spotkanie odbywa się ramach projektu XI Nadwiślańskie Spotkania Regionalne wspieranego finansowo przez Województwo Pomorskie oraz  Miasto Tczew.

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.