Świeć w ciemności - nocny przejazd rowerowy

start 09.12.2017 19:00

TIR / AI

koniec 09.12.2017 20:00

Lokalizacja: Tczew, ulice miasta

Jak co miesiąc rowerzyści i rowerzystki wyjeżdżają na tczewskie ulice by demonstrować swoją obecność na drogach oraz promować bezpieczną jazdę z oświetleniem. Dlaczego grudniowy przejazd będzie bardzo wyjątkowy?

Rozpoznajecie symbol świecy otoczony drutem kolczastym? To międzynarodowy znak walki o prawa człowieka, czyli logo Amnesty International. 9-10 grudnia w Fabryce Sztuk Lokalna grupa Amnesty International organizuje Maraton Pisania Listów. 
Start godz. 12:00 w sobotę, koniec godz. 12:00 w niedzielę.

Tym razem miejski przejazd rowerowy, prócz skupienia uwagi na odpowiednim oznaczeniu cyklistów, tak istotnym w okresie zimowym, kiedy dni są krótkie i szybko zapada zmrok, będzie symbolicznym wsparciem dla więźniów politycznych, dla walczących w obronie praw człowieka, dla niesłusznie skazanych.

Start: godz. 19:00, Urząd Miasta przy Placu Piłsudskiego 1
Trasa: ulica Obrońców Westerplatte, Jana z Kolna, ścieżka rowerowa nad Wisłą, Czyżykowska, Konarskiego, Nowowiejska, Bema, 30-go Stycznia, Fabryka Sztuk.

Po przejeździe na rowerzystów i rowerzystki w Fabryka Sztuk będzie czekać gorąca kawa i herbata oraz długopisy i kartki - nasze narzędzia do walki o prawa człowieka :)

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.