Ferie w Muzeum

start 16.01.2017 09:30

Narodowe Muzeum Morskie

koniec 27.01.2017 12:00

Lokalizacja: Tczew, Centrum Konserwacji Wraków Statków, ul. Paderewskiego 24

Ferie 2017 w Centrum Konserwacji Wraków Statków w Tczewie.

Tegoroczne ferie w Centrum Konserwacji Wraków Statków mają morski charakter. W tczewskim oddziale NMM dowiemy się, gdzie szukać na niebie Gwiazdy Polarnej i jakie prawa fizyki trzeba poznać, żeby zbudowana przez nas łódź nie zatonęła. „Mokra robota” to zajęcia chemiczno-fizyczne, na których uczestnicy ferii poznają i zbadają niezwykłe właściwości wody – Nie będziemy „lać wody” na naszych warsztatach, chociaż pewnie trochę sobie pochlapiemy. 

Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku w dniach 16-27 stycznia 2017 dla grup do 20 osób

Godziny: 9.30-10.30 oraz 11.00-12.00 (grupy zorganizowane)

Wiek: 6-13 lat

Cena: 6 zł od osoby

Tematy: do wyboru poprzez rezerwację on-line na stronie: www.rezerwacje.nmm.pl

1. Palcem po mapie.

Jak znaleźć Gwiazdę Polarną? Do czego służy mapa? Czy dawni marynarze potrafili pływać i jak zbudować łódź, która nigdy nie zatonie? Na te i inne pytania odpowiemy podczas zajęć, na których we własnoręcznie złożonej łodzi piankowej, wybierzemy się w „podróż dookoła świata”.

2. Mokra robota – zabawy i eksperymenty z wodą - cz. 1

Co się stanie, gdy zmieszamy olej z wodą lub z atramentem? Jak wywołać wodne tornado? Dlaczego ryby nie zamarzają w rzekach i jeziorach zimą? Czy papier w wodzie może być suchy? Przelewając, topiąc i mieszając, zbadamy niezwykłe właściwości wody.

3. Mokra robota – zabawy i eksperymenty z wodą - cz. 2

Zapraszamy na drugą część zabaw z wodą, podczas których stworzymy kolorową tęczę z cukru, sprawdzimy, czy jajko pływa w słonej wodzie i gdzie ucieka pieprz. 

Zdjęcia (3)

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.