DoMowy. Rodzinne warsztaty o słowach

start 30.07.2018 16:00

Biblioteka Morzeszczyn

koniec 30.07.2018 17:30

Lokalizacja: Morzeszczyn, Dworcowa 3

Biblioteka Morzeszczyn serdecznie do udziału w warsztatach-językowo plastycznych w ramach programu „DoMowy. Rodzinne historie o słowach”. Adresowane są one do dzieci w wieku 4+ oraz towarzyszącym im rodzicom/opiekunom. Zajęcia odbędą się w siedzibie biblioteki 30 lipca (poniedziałek) o godz. 16:00.

W ramach warsztatu w bibliotece rodziny pod kierunkiem bibliotekarza przyglądają się swojemu domowemu, rodzinnemu językowi i dzielą się skrzydlatymi słowami, dziecięcymi "przekrętami", domowymi neologizmami, powiedzonkami, które istnieją tylko w ich rodzinach (np. wymyśliły jen dzieci i zostały w rodzinnym "obiegu"), a następnie utrwalają je w słowno-obrazkowej formie, ukazując ich źródło i znaczenie. Wspólna zabawa językiem polskim pozwoli docenić jego bogactwo i możliwości i zyskać większą świadomość językową.

Warsztaty będą okazją do spędzenia czasu w bibliotece przez rodziców wraz ze swoimi pociechami. Warto przez takie spotkania, zbudować nawyk do odwiedzania biblioteki przez najmłodszych w naszej społeczności. Nauka języka nie jest prosta, dlatego zapraszamy do wzięcia udziału w naszych warsztatach!

Uczestników zachęca się do przyniesienia ze sobą na warsztaty do biblioteki słowa ze słownika rodzinnego!

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.