Przebudowa Gdańskiej trwa. Od środy zmiany w ruchu drogowym

  • 10.07.2018, 14:12 (aktualizacja 10.07.2018 17:52)
  • Izabela Muczyńska
Przebudowa Gdańskiej trwa. Od środy zmiany w ruchu drogowym fot. Aleksandra Kęprowska
Podziel się:
Oceń:
W środę, 11 lipca o godzinie 9 zostanie wprowadzona nowa organizacja ruchu polegająca na zamknięciu wlotu alei Zwycięstwa. Pod koniec miesiąca tczewscy kierowcy mogą mieć problem z dojazdem do dworca kolejowego oraz Galerii Kociewskiej, bowiem zamknięte zostanie całe skrzyżowanie. Jest to spowodowane postępującymi pracami budowlanymi, które wymagają wyłączenia niektórych odcinków z ruchu drogowego.

W związku z przebudową ulicy Gdańskiej Miejski Zarząd Dróg wprowadza nową, tymczasową organizację ruchu drogowego. Zmiana, która zostanie wprowadzona 9 lipca, polega na zamknięciu jednego z wlotów skrzyżowania - od strony alei Zwycięstwa. Pozostałe wloty będą funkcjonować normalnie. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywać najprawdopodobniej do końca miesiąca.

Na koniec lipca Miejski Zarząd Dróg planuje zamknięcie całego skrzyżowania dla ruchu kołowego. Zmiana nie dotyczy autobusów miejskich oraz pojazdów służb specjalnych. Jak ma wyglądać wtedy organizacja ruchu? Wyjaśnia Wojciech Rytlewski z Miejskiego Zarządu Dróg:

Dojazd do galerii będzie odbywał się od strony ulicy Jedności Narodu, czyli od drogi krajowej 91. Objazd z pozostałych kierunków będzie odbywał się ulicami Mostową i Pomorską na płytę dworca. Stamtąd będzie możliwość przejechania pod wiaduktem - Wojciech Rytlewski, Miejski Zarząd Dróg

Skrzyżowanie może być całkowicie zamknięte przez około dwa miesiące. O przebudowie ulicy Gdańskiej pisaliśmy także TUTAJ.

Izabela Muczyńska

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe