Pierwszy dzwonek w szkole w Rokitkach

  • 5.11.2018, 12:37 (aktualizacja 09.11.2018 16:16)
  • Barbara Jackiewicz, Aleksandra Kęprowska
Pierwszy dzwonek w szkole w Rokitkach fot. Barbara Jackiewicz
Podziel się:
Oceń:
W poniedziałek, 5 listopada, w nowym budynku katolickiej szkoły podstawowej w Rokitkach rozpoczęły się pierwsze zajęcia.

7 listopada gośćmi audycji porannej byli uczniowie podstawowej szkoły katolickiej w Rokitkach i opowiedzieli nam o pierwszym wrażeniach z nowego budynku szkoły. Towarzyszyła im nauczycielka, Karolina Kornas

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy. 


Władze Zespołu Szkół Katolickich w Tczewie postanowiły na potrzeby szkoły podstawowej wybudować nowy obiekt zlokalizowany w Rokitkach. Szkoła budowana w technologii szkieletowej miała być gotowa na 1 września. Niestety nie udało się zakończyć prac w tym terminie. Dziś na parterze budynku rozpoczęły się zajęcia. Zapytaliśmy zastępcę dyrektora, Karolinę Kornas o pierwsze wrażenia w nowym miejscu:

 

Odetchnęliśmy z ulgą, ponieważ w końcu mamy miejsce, chociaż żeby dzieci miały tak normalnie lekcje, że nie musiały być dwie klasy złączone tylko faktycznie każda klasa ma swoje lekcje osobno. - Karolina Kornas, Zespół Szkół Katolickich

Zapytaliśmy, ile dzieci przeniosło się do nowego budynku?

W tej szkole na razie przebywają klasy od pierwszej do szóstej, (...) dwie pierwsze, jedna druga, dwie czwarte, piąta i szósta. Razem to około 120 dzieciaków.

Szkoła zorganizowała dla dzieci dowóz z ulicy Wodnej na zajęcia w nowym miejscu.

Budynek szkoły jest nowoczesny, warunki do nauki komfortowe, ale wciąż trwają prace budowlane. Na pierwszym piętrze prowadzone są prace wykończeniowe, pozostaje też do wykonania zagospodarowanie terenu wokół obiektu i wiele innych robót:

Wiesz więcej: Powstaje Katolickie Centrum Edukacji w Rokitkach

Barbara Jackiewicz, Aleksandra Kęprowska

Zdjęcia (2)

  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe