"Zwierzę to nie przedmiot". Prezenty wybieraj mądrze!

  • 3.12.2018, 14:35 (aktualizacja 03.12.2018 14:50)
  • Piotr Bunkowski
"Zwierzę to nie przedmiot". Prezenty wybieraj mądrze! fot. Joanna Sobaszkiewicz
Podziel się:
Oceń:
Zbliżają się święta. Wszyscy myślimy o prezentach dla swoich najbliższych. Może konsola do gier? Nowa kamera? A może zwierzątko? Pod choinką coraz częściej znajdują się zwierzęta kupione dla pociech, lecz zwierzę jest istotą żywą. Przez to bardzo szybko trafiają one do schronisk, szukając kolejnego domu. Z uwagi na zwiększającą się ilość porzucanych zwierząt, zwłaszcza w okresie świątecznym, zdecydowano się na specyficzną inicjatywę w naszym mieście.

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Tczewie zorganizowało akcję pod hasłem "Prezenciaki". To reakcja na zapytania mieszkańców o adopcję szczeniaków i kotków jako prezentów dla dzieci na święta. Pracownicy schroniska chcą uświadomić społeczności że prezentem powinna być zabawka czyli przedmiot. Zwierzę nie nadaje się na prezent, bo jest istotą żywą, która potrzebuje opieki, a to związane jest z odpowiedzialnością. Joanna Sobaszkiewicz z OTOZ "Animals" zwraca uwagę na problem uprzedmiotowienia zwierząt.

loadingŁaduję odtwarzacz...

"Prezenty to przedmioty". - mówi Joanna Sobaszkiewicz.

Przed świętami, szkoły z naszego miasta przysyłają prezenty dla zwierząt znajdujących się w Schronisku. Worek pełen pluszaków zainspirował całą inicjatywę. Nazwa "Prezenciaki" nawiązuje do pluszowych zwierzątek, które będąc przedmiotami nadają się na prezent pod choinkę, jako że nie wymagają uwagi i są zwykłymi zabawkami. Na tą chwilę jest dostępnych aż 30 prezenciaków, lecz z chwili na chwilę pojawia się ich coraz więcej, więc ilość jest relatywnie nieograniczona. Mieszkańcy Tczewa również mogą oddać swojego już nieużywanego prezenciaka do adopcji. Najlepiej gdyby były one "zwierzętami domowymi" jak na przykład piesek, królik czy kotek. Ale znajdzie się również miejsce dla jednorożców.

Inicjatywą tczewskiego schroniska zainteresowało się mnóstwo serwisów informacyjnych. Internet tez nie pozostał obojętny. Wpis o akcji placówki pojawił się w serwisie internetowym Demotywatory. 

Co zrobić, jeśli chcielibyśmy zdobyć takiego prezenciaka?

Aby zdobyć pluszowe zwierzątko-prezenciaka, wystarczy przynieść drobny upominek - np. w postaci karmy - dla zwierząt znajdujących się w Schronisku w naszym mieście. Akcja potrwa do nowego roku. My także apelujemy o przemyślane adopcje i przypominamy, że zwierzę nie jest dobrym pomysłem na prezent i nie wolno go traktować przedmiotowo. 

Co sądzicie o tej akcji? Zapraszamy do komentowania.

Piotr Bunkowski

Zdjęcia (1)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe