Biblioteka to odpowiednia przestrzeń do tego żeby dyskutować, rozwijać się i inspirować [ROZMOWA]

  • 26.01.2018, 10:25 (aktualizacja 28.01.2018 18:15)
  • Aleksandra Kęprowska, Marta Irzyk
Biblioteka to odpowiednia przestrzeń do tego żeby dyskutować, rozwijać się i inspirować [ROZMOWA]
Podziel się:
Oceń:
Gościem Bibliofonii był Przemysław Czaja z Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Josepha Conrada Korzeniowskiego w Gdańsku.

Spotkaliśmy się w styczniu po to, by podsumować co działo się w gdańskich bibliotekach w 2017 roku. Nasz gość opowiedział o najważniejszych akcjach czytelniczych i kulturalnych. 

Przemysław Czaja zdradził nam co zrobić, żeby w tak dużym mieście jak Gdańsk, zachęcić mieszkańców do odwiedzania biblioteki. Rozmawialiśmy także o tegorocznych planach czytelniczych, akcjach i spotkaniach z pisarzami. W tym roku możemy także liczyć na powtórkę "Książka GO - akcja szukania książek", a jeszcze pod koniec stycznia czeka nas także otwarcie Biblioteki Oliwskiej po remoncie. 

 

Od grudnia w Tczewie mamy Metropolitalną Kartę do Kultury., która jest inicjatywą Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku. Z powodzeniem funkcjonuje ona w Trójmieście już od kilku lat. Od niedawna - także w Redzie, Rumi, Wejherowie, Bolszewie, Pucku, Starogardzie Gdańskim, Bobowie, Trąbkach Wielkich, Luzinie,  Kartuzach, Tczewie, Morzeszczynie, Przywidzu, Przodkowie i Helu.

Co na co dzień dzieje się Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gdańsku można znaleźć na stronie (KLIK!) oraz  na Facebooku

Aleksandra Kęprowska, Marta Irzyk
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe