Masz pomysł? Zrealizuj go! Rusza nabór projektów do starogardzkiego Budżetu Obywatelskiego

  • 09.06.2022, 09:30
  • starogard.pl / Redakcja (oprac. Izabela Deptulska)
Masz pomysł? Zrealizuj go! Rusza nabór projektów do starogardzkiego Budżetu… fot. starogard.pl

Podziel się:

Oceń:

W poniedziałek, 13 czerwca rozpocznie się nabór projektów do ósmej edycji starogardzkiego Budżetu Obywatelskiego. Od tego dnia, przez 8 tygodni mieszkańcy Starogardu Gdańskiego będą mogli składać projekty, które zmienią miasto.

Pula pieniędzy pozostała niezmienna. Będzie można wnioskować o blisko 1 000 000 zł, z podziałem na projekty inwestycyjne oraz projekty inwestycyjne instytucjonalne. Te drugie realizowane będą przez jednostkę budżetową, zakład budżetowy, instytucję oświatową lub inną jednostkę miejską. Na taki rodzaj projektu przeznaczono kwotę 230.000 zł. Pozostałą kwotę 690.000 zł przeznaczono na projekty inwestycyjne.

 

 

Wsparcie w składaniu wniosków

 

Wszystkie szczegóły dotyczące Budżetu Obywatelskiego, jak wypełnić formularz, jak złożyć wniosek, jakie są kwoty przewidziane na projekty, znajdują się na stronie bo.starogard.pl w zakładce „O Budżecie”. Informacji w tym zakresie udziela też Pełnomocnik Prezydenta ds. Organizacji Pozarządowych Dzieci i Młodzieży - Sylwia Ossowska, tel. 881 200 480.

 

Jesteśmy otwarci na pomysły mieszkańców. Zależy nam na ich wspieraniu, bo im lepiej będzie przygotowany projekt, im więcej szczegółów poznamy na początku, tym łatwiej będzie później zweryfikować zgłoszenie i jest większe prawdopodobieństwo, że projekt zostanie dopuszczony do głosowania. Na wnioski czekać będziemy od 13 czerwca do 13 sierpnia.

- Sylwia Ossowska

 

22 i 29 czerwca o godz. 16:00 w Centrum Organizacji Pozarządowych przy ul. Mickiewicza 1, odbędą się spotkania dla wszystkich mieszkańców zainteresowanych udziałem w tegorocznej edycji BO.

starogard.pl / Redakcja (oprac. Izabela Deptulska)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe