Wybrano młodzieżowe słowo roku 2017. Co myśli o nim nasz ekspert? [ROZMOWA]

  • 26.01.2018, 15:15 (aktualizacja 27.01.2018, 21:32)
  • Aleksandra Kęprowska, Hanna Brzezińska
Wybrano młodzieżowe słowo roku 2017. Co myśli o nim nasz ekspert? [ROZMOWA]

Podziel się:

Oceń:

Jakie słowo cieszyło się największą popularnością w 2017 roku wśród młodzieży?

W plebiscycie oddano łącznie ponad 5 tysięcy głosów. Najwięcej padło na słowo, które wygrało w 2016 roku czyli rzeczownik "sztos". Zwycięzcą plebiscytu nie może być jednak laureat z poprzedniej edycji konkursu. Na drugim miejscu uplasował się "dwudzionek". To słowo też jednak zostało zdyskwalifikowane. O tym, jaki wyraz wygrał opowiedział nam dr hab. Zenon Lica z Uniwersytetu Gdańskiego.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Dziś już prawie nikogo nie dziwi fakt, że różne grupy społeczne i wiekowe używają języka charakterystycznego i zrozumiałego tylko dla siebie. Dlaczego mówimy, że "mamy bekę" albo sporą ilość pieniędzy nazywamy "flotą"? 

loadingŁaduję odtwarzacz...

fil.ug.edu.pl

Aleksandra Kęprowska, Hanna Brzezińska

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe