40 nowych miejsc dla dzieci w pelplińskim przedszkolu

  • 10.06.2022, 08:00
  • pelplin.pl / Redakcja (oprac. Izabela Deptulska)
 40 nowych miejsc dla dzieci w pelplińskim przedszkolu fot. pelplin.pl

Podziel się:

Oceń:

7 czerwca podpisano umowę na realizację przedsięwzięcia "Prace remontowo - wykończeniowe w Zespole Kształcenia i Wychowania nr 1 w Pelplinie".

To zadanie inwestycyjne w ramach większego projektu prowadzonego przez Gminę Pelplin pn. „Zdolne przedszkolaki z Gminy Pelplin z odwagą pójdą w świat”, którego celem jest poprawa jakości edukacji przedszkolnej w pięciu gminnych przedszkolach.

Umowa została podpisana w pelplińskim urzędzie przez Burmistrza Miasta i Gminy Pelplin Mirosława Chyłę oraz Mariusza Paluchowskiego – pełnomocnika firmy „SEB – INWEST” z Pelplina, która złożyła najkorzystniejszą ofertę w ogłoszonym przetargu.

 

Musimy inwestować w naszych najmłodszych mieszkańców, bo właśnie oni są przyszłością naszej Gminy. Dzisiejszym podpisaniem umowy robimy wielki krok w tym kierunku. Dzięki realizacji projektu „Zdolne przedszkolaki z Gminy Pelplin z odwagą pójdą w świat” doposażymy nasze przedszkola oraz poszerzymy ofertę edukacyjną.

- Mirosław Chyła, Burmistrz Miasta i Gminy Pelplin

 

W ramach zadania zostaną wykonane prace remontowo – wykończeniowe nowych pomieszczeń przedszkolnych, montaż instalacji wewnętrznych oraz inne prace budowalne określone w specyfikacji warunków zamówienia.

W wyniku adaptacji nowych pomieszczeń na przedszkole w ZKiW nr 1 powstanie 40 nowych miejsc dla przedszkolaków, na II piętrze budynku. Wartość inwestycji wynosi 538 708,29 zł, a termin realizacji prac ustalono do końca sierpnia 2022.

 


 

Projekt pn. „Zdolne przedszkolaki z Gminy Pelplin z odwagą pójdą w świat” opiewa na łączną kwotę blisko 3 mln zł, zaś dofinansowanie ze środków unijnych pochodzących z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 sięga 2,5 mln zł, co daje 85% środków zewnętrznych na realizację projektu.

pelplin.pl / Redakcja (oprac. Izabela Deptulska)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe