Opinie w Radiu Tczew 29.01: Kontrowersje wokół budżetu obywatelskiego i komendy policji w Malborku

  • 29.01.2018, 18:37 (aktualizacja 29.01.2018, 19:50)
  • Redakcja
Opinie w Radiu Tczew 29.01: Kontrowersje wokół budżetu obywatelskiego i komendy policji w Malborku

Podziel się:

Oceń:

Gośćmi Opinii w Radiu Tczew 29 stycznia byli Bartosz Listewnik z Telewizji Tetka, Karol Uliczny z "Gazety Tczewskiej" oraz Wojciech Stobba z Radia Gdańsk.

 

Nie milkną echa dyskusji o budżecie obywatelskim Tczewa 2018. W tym roku zagłosowało blisko 1,5 tysiąca osób mniej niż w roku 2017. Do realizacji skierowano 17 projektów. Pojawiają się doniesienia o tym, że na os. Garnuszewskiego doszło do zbierania głosów przed wyznaczonym terminem. Na ostatniej sesji Rady Miejskiej do sprawy odniósł się prezydent Mirosław Pobłocki.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Pytałem wiceprezydenta Adama Burczyka o projekty miękkie w kolejnych edycjach budżetu obywatelskiego - miasto w najbliższym czasie tego nie przewiduje - Bartosz Listewnik, Telewizja Tetka

Niewielka liczba projektów i coraz mniejsza liczba głosujących wskazuje, że zainteresowanie jest coraz mniejsze - to oczywiste. Dobrze, że miasto wprowadza budżet dla szkół - taka inicjatywa sprawdziła się już w Malborku - Wojciech Stobba, Radio Gdańsk

Samo założenie budżetu obywatelskiego jest znakomite - to świetne narzędzie aktywizacji mieszkańców. Tymczasem zamiast integrować, budżet wywołuje kontrowersje - Karol Uliczny, Gazeta Tczewska

Kolejny przetarg na drugi etap przebudowy Mostu Tczewskiego nie doszedł do skutku. Jedyna złożona oferta przewyższała możliwości starostwa o około 15 milionów złotych. Co dalej z inwestycją? W ubiegłym tygodniu w regionie głośno było także o proteście policjantów z Malborka przeciwko mobbingowi. Funkcjonariusze mieli być zmuszani do "śrubowania statystyk". Komenda Wojewódzka Policji prowadzi w tej sprawie postępowanie wyjaśniające.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Powraca temat rozwoju Tczewa na południe. Jak tłumaczył Bartosz Listewnik, obecnie znajdują się tam sady oraz pola uprawne, a w przyszłości wyrosną nowe osiedla mieszkaniowe i strefa przemysłowa. W zeszłym tygodniu głośno było o zabłądzeniu w Tczewie... karetki pogotowia. Zamiast na nową ul. Miłosza w Tczewie, trafili do Bałdowa. - Na szczęście w tym przypadku pomyłka nie skończyła się tragedią - podkreślił Karol Uliczny. Z kolei w Starogardzie Gdańskim rozpoczął się proces oprawców bezdomnego. Dwaj mężczyźni mieli zadawać panu Wojciechowi ciosy ostrymi narzędziami, bić pałkami i strzelać do niego z wiatrówki. Na rozprawie obecny był Wojciech Stobba.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Opinie w Radiu Tczew na antenie w poniedziałki o godz. 9 (powtórki w soboty o godz. 9). Audycję prowadzi Marta Irzyk.

Redakcja

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
kapitalista
kapitalista 29.01.2018, 19:46
Po co nam Policja? Można sprywatyzować tą formację i ogłaszać przetargi na ochronę.

Pozostałe