Ponad 276 tys. zł na działania dla seniorów w gminie Gniew

  • 14.06.2022, 10:33
  • Gmina Gniew / Redakcja (oprac. Izabela Deptulska)
Ponad 276 tys. zł na działania dla seniorów w gminie Gniew fot. Canva

Podziel się:

Oceń:

Burmistrz Maciej Czarnecki podpisał umowy w sprawie dofinansowań działań seniorskich. Pozyskane 276 100 złotych przeznaczone zostanie na prowadzenie istniejącego Domu Senior+ w Gniewie oraz utworzenie Klubu Seniora w Opaleniu. Zadania realizowane będą w ramach programu wieloletniego „Senior+” na lata 2021-2025.

198 500 zł przeznaczonych zostanie na modernizację i wyposażenie Domu Kultury w Opaleniu i utworzenie w nim Klubu Seniora. W tym celu planuje się remont pomieszczeń wraz z zakupem niezbędnego wyposażenia, dostosowując budynek opaleńskiej świetlicy na potrzeby osób starszych.

W ramach zadania powstanie miejsce spotkań dla zamieszkujących południową część gminy Gniew seniorów. Wsparciem objętych będzie 15, nieaktywnych zawodowo osób w wieku 60+.

 

Klub będzie umożliwiał swoim uczestnikom korzystanie z oferty na rzecz społecznej aktywizacji, zarówno prozdrowotnej, jak i usług z zakresu aktywności ruchowej, rekreacyjnej, edukacyjnej, kulturalnej i opiekuńczej. Przewidujemy udostępnienie seniorom infrastruktury pozwalającej na aktywne spędzenie czasu wolnego, a także zaktywizowanie i zaangażowanie ich w działania samopomocowe na rzecz środowiska lokalnego.

- Maciej Czarnecki, burmistrz

 

Kwota 77 760  zostanie przekazana natomiast na działania związane z bieżącym utrzymaniem istniejącego już Domu Seniora w Gniewie. Placówka utworzona została w ramach programu wieloletniego „Senior+” na lata 2015–2020.

Gmina Gniew / Redakcja (oprac. Izabela Deptulska)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe