Aikido to nie tylko sztuka walki. To też filozofia i sposób na życie

  • 30.01.2018, 14:23 (aktualizacja 30.01.2018 14:44)
  • Aleksandra Kęprowska
Aikido to nie tylko sztuka walki. To też filozofia i sposób na życie Aleksandra Kęprowska
Podziel się:
Oceń:
Tczewskie Stowarzyszenie Aikido Aikikai jest grupą, która w Tczewie działa już od 1998 roku. Aikido jest inne niż wszystkie pozostałe sztuki walki. Nie trzeba być silnym, dużym i szybkim. Można jednak postąpić zgodnie z prawami natury i skorzystać z energii atakującego dla własnej obrony.

Aikido jest sztuką walki obronnej, w której przeplatają się wzajemnie elementy aktywności fizycznej i psychologicznej człowieka. Naszym gościem był Tomasz Szalbierz, prezes Tczewskiego Stowarzyszenia Aikido Aikikai. 

Ubezpiecz dom i złap 10% zniżki na ubezpieczenie auta w PZU
Ubezpiecz dom i złap 10% zniżki na ubezpieczenie auta w PZU
Ubezpiecz dom i złap 10% zniżki na ubezpieczenie auta w PZU

zdjęcie pochodzi ze strony www.aikido.tczew.pl

Od 31 stycznia do 10 lutego prowadzone będą warsztaty aikido, które są alternatywą dla ferii, które dzieci i młodzież mogą spędzić nie tylko w domu przed telewizorem. Nasz gość opowiedział o tej popularnej sztuce walki, a także przybliżył naszym słuchaczom historię powstania tczewskiego stowarzyszenia. 

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy. 

Wszystkie informacje dotyczące tego, jak zacząć trenować aikido w naszym mieście, znajdziecie na stronie www.aikido.tczew.pl oraz na Facebooku. Jest to ciekawa forma spędzania czasu nie tylko dla dorosłych, ale i dla dzieci (nawet od 6 roku życia). Udział w zajęciach dofinansowywany jest przez lokalne samorządy.

Aikido jest sztuką walki obronnej, w której przeplatają się wzajemnie elementy aktywności fizycznej i psychologicznej człowieka. W aspekcie fizycznym polega ono na wykorzystaniu siły ataku przychodzącego z zewnątrz i obróceniu jej przeciw osobie atakującej. Zawsze wykonuje się tzw. unik czyli zejście z linii nadchodzącego ataku. Nie wykonuje się bloków, gdyż w przypadku, gdy osoba atakująca jest silniejsza od nas i tak może nas dosięgnąć swoim atakiem. Zwykle ustępuje się po to, aby przechwycić atak, zjednoczyć się z nim w swoim ruchu i pokierować nim w dogodny dla nas sposób rzucając lub unieruchamiając napastnika.

zdjęcia pochodzą ze strony www.aikido.tczew.pl

 

Aleksandra Kęprowska

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe