Czy w Tczewie powstanie KFC? Prezydent Mirosław Pobłocki potwierdził rozmowy w tej sprawie z ewentualnym inwestorem

  • 15.06.2022, 10:51
  • Redakcja (oprac. Aleksandra Hotowy)
Czy w Tczewie powstanie KFC? Prezydent Mirosław Pobłocki potwierdził rozmowy… fot. KFC/fb

Podziel się:

Oceń:

W Tczewie obecnie działa tylko jedna restauracja szybkiej obsługi, czyli McDonald’s. Jednak mieszkańcy naszego miasta czekają na KFC.

Czy doczekamy się KFC w Tczewie?

 

Wiele wskazuje na to, że już niedługo w naszym mieście mogłaby pojawić się kolejna restauracja szybkiej obsługi. W rozmowie z Aleksandrą Hotowy, prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki potwierdził, że prowadzone są rozmowy z inwestorem zainteresowanym wybudowaniem w Tczewie restauracji, w której mogłoby powstać KFC. Jest to pierwszy etap do spełnienia oczekiwań mieszkańców o powstaniu w mieście lokalu tej sieci barów szybkiej obsługi. To też początek długiej drogi, szczegółowo ujętej w procedury.

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Prowadzone są rozmowy, ale czy one doprowadzą do szczęśliwego zakończenia - nie wiem.

- Mirosław Pobłocki, prezydent Tczewa 


Jak zadeklarował na antenie naszego radia prezydent, jest on otwarty na współpracę i pojawienie się tej sieci w naszym mieście.

 

To nie jest tylko kwestia mojej chęci czy niechęci, akurat bardziej chęci, lubię kurczaki. Natomiast, jak już powiedziałem, sprawa jest zbyt poważna. Dajmy biznesowi dojść do głosu. To nie jest restauracja. To jest dopiero firma, która wybuduje  KFC.

 

Prezydent nie wyjawił lokalizacji ewentualnego miejsca, w którym nowy lokal miałby się pojawić. Wiadomo, że chodzi o działkę, która jest dosyć spora i mogłoby na niej powstać więcej powiązanych ze sobą usług, a nie jedynie samo Kentucky Fried Chicken. Jak wyjaśnił prezydent, inwestor w tej chwili nie jest zainteresowany tak dużym terenem.

 

Jest miejsce, ale nie powiem od razu które, żeby nie zapeszyć. Natomiast jest wytypowane. Problem polega na tym, że jest to dosyć spora działka i ten ewentualny nabywca i tak ma stanąć do przetargu. To nie jest tak, że gdzieś tam pod stołem będą rozdawane działki. Będzie normalny przetarg. Natomiast nabywca zastanawia się, czy będzie w stanie skonsumować ten teren. Ponieważ on chciał działkę tylko pod restaurację, a nie pod jeszcze coś, jakieś usługi dodatkowe, czy usługi, które by mogły być w sąsiedztwie takiej restauracji.

 

Pierwsza restauracja szybkiej obsługi sygnowana jako Kentucky Fried Chicken powstała w 1930 roku w Stanach Zjednoczonych. W Polsce pierwszy lokal uruchomiono w 1995 roku w  Szczecinie.

Redakcja (oprac. Aleksandra Hotowy)

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
war
war 22.09.2022, 12:44
Własciciel telkabu i pobłocki to kolesie i dla tego niewygodne komentarze o pobłockim są kasowane. "Ręka, rękę myje"
love no war
love no war 23.09.2022, 08:42
chyba jednak nie kasują :D misterny plan w piach :D
ppp
ppp 22.09.2022, 12:28
Niech pobłocki się wytłumaczy dla czego KFC nie powstało w Galerii Tczewskiej i dla czego tczewiacy wolą jeździć do galerii NEPTUN w Starogardzie Gdańskim. Na posadzie prezydenta wypasł się jak droga komórka.
ppp
ppp 22.09.2022, 12:16
Pewnie pobłocki czeka na gratyfikację pienieżną "pod stołem" i wtedy ewentualnie może powstanie KFC. Ciekawe czemu KFC nie powstało w Galerii Tczewskiej kiedy ją budowano, pytanie do pobłockiego.

Pozostałe