Skarszewy: Farbą w sprayu pomalowali kilkanaście metrów betonowego ogrodzenia

  • 18.06.2022, 12:00
  • KPP Starogard Gdański / Redakcja (oprac. Aleksandra Kęprowska)
Skarszewy: Farbą w sprayu pomalowali kilkanaście metrów betonowego ogrodzenia fot. KPP Starogard Gdański

Podziel się:

Oceń:

Policjanci ze Skarszew zatrzymali w tej sprawie trzech mężczyzn. Wstępna wartość strat oszacowana została na kwotę 10 tysięcy złotych. Za zniszczenie mienia grozi im kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

 

W czwartek, 16 czerwca dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim otrzymał informację o wandalach malujących betonowe ogrodzenie. Do zdarzenia doszło ok. godz. 13:00 przy jednej z ulic w Skarszewach.

 

Przyjmujący zgłoszenie funkcjonariusz natychmiast skierował na interwencję znajdujący się w pobliżu patrol. Gdy policjanci dotarli na miejsce, zauważyli osoby, które farbą w sprayu malowały betonowe przęsła płotu. Wstępna wartość strat powstałych w wyniku tej dewastacji oszacowana została na kwotę 10 tys. zł. Mundurowi zatrzymali w tej sprawie 3 mężczyzn w wieku od 18 do 26 lat. Podczas przeszukania okazało się, że najstarszy z nich miał przy sobie plastikowe pudełko, w którym znajdował się susz roślinny. Badanie testerem wykazało, że była to marihuana.

- KPP Starogard Gdański

 

Mieszkańcy powiatu starogardzkiego zostali doprowadzeni do miejscowej komendy, gdzie spędzili noc w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych. Za zniszczenie mienia, w tym przypadku ogrodzenia kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Policjanci przypominają, że akty wandalizmu niweczą działania, których celem jest poprawa jakości życia mieszkańców i przestrzeni, w której mieszkamy. Wydatki na naprawę takich wybryków chuligańskich i usuwania szkód ponosimy my wszyscy. Policjanci informują, że umieszczanie napisów i symboli na elewacjach budynków, kładkach, w przejściach podziemnych, niszczenie znaków drogowych, lamp ulicznych, przystanków autobusowych i małej architektury podlega odpowiedzialności karnej.

KPP Starogard Gdański / Redakcja (oprac. Aleksandra Kęprowska)

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Olo1945
Olo1945 20.06.2022, 12:40
10 tys. złotych kosztuje nowa farba, wałki i odmalowanie? Założę się, że chłopaki na to graffiti nie wydali wiecej niż 500zł, ba! Nawet z dojazdem i kosztami paliwa (a dzisiaj tanio nie jest). Poza tym jeb*ć kapusi.

Pozostałe