Las, woda, zwierzęta i powietrze. Kaszubska płyta Romka Puchowskiego [ROZMOWA]

  • 20.06.2022, 08:00
  • Redakcja (oprac. Barbara Jackiewicz)
Las, woda, zwierzęta i powietrze. Kaszubska płyta Romka Puchowskiego [ROZMOWA] fot. Barbara Jackiewicz Romek Puchowski (PUHOVSKY) z nową płytą "Żywioły lasu"

Podziel się:

Oceń:

Romek Puchowski potrafi zaskakiwać, a eksperymentowanie to - jak sam mówi - jego pierwsza natura. Właśnie wydał nową płytę, którą sięga do swoich kaszubskich korzeni. O albumie zatytułowanym "Żywioły lasu" rozmawialiśmy na naszej antenie tuż przed premierowym koncertem w Mirachowie.

 

Nowa płyta Puchowskiego dojrzewała długo. Ale wreszcie ujrzała światło dzienne

 

"Żywioły lasu" to płyta opowiadająca o spotkaniu i przenikaniu się dwóch światów: folkowego, który reprezentuje Kaszubki Zespół Pieśni i Tańca "Przodkowianie" oraz alternatywnego, bluesowego - czyli Romka Puchowskiego, którego mama była Kaszubką. Muzyk w dzieciństwie często przebywał w domu dziadków, który wspomina jako baśniowy czas. Niektóre utwory dojrzewały wiele lat, by w końcu ujrzeć światło dzienne na tym albumie.

 

Gościliśmy w studiu Romka, który opowiedział nam, jakie historie kryją się za powstaniem tego albumu:

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Na płycie wystąpiło także wielu gości: Jan Gałach (skrzypce), Jacek Prościński (perkusja), Justyna Smuda (trąbka), Maciej Mielewczyk (śpiew), Aleksandra Gronowska (lira korbowa), Pola Puchowska (serce lasu).

 

O utworze "Klon":

 

Tytułowy klon to drzewo, które stało przy domu moich dziadków. Tam pod tym klonem dziadek siedział i oglądał świat, sprawdzał, czy wszystko dzieje się tak, jak się dziać powinno, babcia również, tam mieszkał pies Psotka i ten szum tego klonu mam do teraz przez cały czas w uszach, coś pięknego.

- Romek Puchowski

 


 

Premierowy koncert nowej płyty odbył się w cudownych okolicznościach przyrody, w głębi kaszubskich lasów, dokładnie tam gdzie płyta powstawała, czyli w Leśniczówce Mirachowo w sobotę, 18 czerwca. W "Żywiołach lasu" wystąpili: Kaszubski Zespół Pieśni i Tańca "Przodkowianie", PUHOVSKY oraz Goście (Jan Galach, Andrzej Kownacki, Jacek Langowski, Jerzy Soliwoda i Krzysztof Melder).

 

Więcej o projektach muzycznych Romka Puchowskiego znajdziesz na stronie facebook.com/PUHOVSKY

Redakcja (oprac. Barbara Jackiewicz)

Zdjęcia (1)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe