Starogardzcy policjanci kontrolują dzikie kąpieliska

  • 20.06.2022, 12:22
  • KPP Starogard Gdański / Redakcja (oprac. Izabela Deptulska)
Starogardzcy policjanci kontrolują dzikie kąpieliska fot. KPP Starogard Gdański

Podziel się:

Oceń:

W ramach ogólnopolskiej kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, jak również akcji „Bezpieczne Wakacje”, funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim podczas codziennych patroli prowadzą cykliczne kontrole kąpielisk. Mundurowi sprawdzają zarówno strzeżone kąpieliska, jak i tzw. dzikie plaże.

Policjanci Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim oraz funkcjonariusze z pięciu podległych posterunków, podczas codziennych służb prowadzą kontrole niestrzeżonych kąpielisk na terenie powiatu.

Dbając o bezpieczny wypoczynek gości oraz mieszkańców Kociewia nad wodą, policjanci zwracają szczególną uwagę na osoby kąpiące się, a także te korzystające ze sprzętu wodnego. Wszystko to w ramach akcji "Bezpieczne wakacje" i "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą", które skierowane są przede wszystkim do dzieci oraz młodzieży i mają na celu uświadomienie zagrożeń wynikających z korzystania z tzw. „dzikich kąpielisk” oraz popularyzację i podniesienie świadomości społecznej z zakresu bezpiecznego letniego wypoczynku, w tym na wodach i terenach przywodnych.

 

Pamiętajmy!!

 

Będąc nad jeziorem, czy innym akwenem wodnym, zadbajmy o własne bezpieczeństwo oraz bezpieczeństwo swoich bliskich. Kiedy mamy pod opieką dzieci, starajmy się je kontrolować, w taki sposób, aby nie stracić ich z oczu. Podczas pływania zakładajmy naszym najmłodszym pociechom kamizelki ratunkowe lub inne elementy, które pozwolą im utrzymać się na wodzie.

  • Nie korzystajmy z dzikich plaż. Stosujmy się do poleceń ratowników oraz do samego regulaminu kąpieliska.
  • Podczas pobytu nad wodą nie należy spożywać alkoholu. Jest on główną przyczyną utonięć i tych najtragiczniejszych wypadków.
  • Korzystajmy z pięknej pogody w sposób bezpieczny, gdyż każde nieodpowiedzialne zachowanie może się skończyć dla nas kalectwem lub nawet śmiercią.
  • Nie wchodźmy szybko do wody, gdy jesteśmy mocno rozgrzani. Grozi to szokiem termicznym lub omdleniem.
  • W sytuacji, w której złapie nas skurcz, nie panikujmy, lecz wezwijmy pomoc. Ratownik na pewno udzieli nam szybkiej interwencji.
  • Jeżeli w trakcie kąpieli natrafimy na gwałtowną burzę, nie szukajmy schronienia pod drzewami.
  • Bezpieczny wypoczynek nad wodą, w głównej mierze uzależniony jest od naszych odpowiedzialnych decyzji.

- KPP Starogard Gdański

 

KPP Starogard Gdański / Redakcja (oprac. Izabela Deptulska)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe