Gniewinki już w ten weekend!

  • 22.06.2022, 11:00
  • www.gniew.pl / Redakcja (oprac. Aleksandra Kęprowska)
Gniewinki już w ten weekend! fot. www.gniew.pl

Podziel się:

Oceń:

Impreza odbędzie się w weekend - 25-26 czerwca. W planie koncerty, food trucki i atrakcje dla najmłodszych.

 

W tym czasie rynek w Gniewie przeistoczy się w prawdziwą arenę koncertów. Serce miasta opanują wykonawcy muzyki rozrywkowej, z którymi będziemy mogli powitać rozpoczynające się wakacje. Letnią, imprezową atmosferę zapewnią także stoiska gastronomiczne. Miłośników kuchni zapraszamy do kulinarnych podróży na I Festiwalu Smaków Food Trucków w Gniewie. Bądźcie z nami!

- informacje prasowe

 

PROGRAM 

 

16:00 na Rynku w Gniewie nastąpi otwarcie imprezy przez włodarzy Miasta i Gminy Gniew, a następnie uroczyste wręczenie nagród w konkursie "Pomorskie dla Seniora".

Do godziny 22:30 przewidziane są koncerty oraz inne atrakcje. Na gniewskiej scenie wystąpią m.in. Patrycja Markowska i Czadoman. Nie zabraknie również dodatkowych atrakcji. Podczas Gniewinek odbędzie się także I Festiwal Smaków Food Trucków w Gniewie, który potrwa od godziny 12:00 w sobotę aż do niedzieli do godziny 20:00. Poza sobotnimi koncertami zaplanowany jest wspaniały Pokaz Tańca Gniewskiego Uniwersytetu III Wieku (godz. 18:30) a także pokaz iluzji Mago Magic Show - Bartosza Szuberta - uczestnika „Mam Talent” (godz. 20:20)

Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Gniewie wraz z Gminą Gniew, Przedsiębiorstwem Usług Miejskich „PUM” z Grudziądza oraz spółką Inwest-Kom zorganizowało na Facebooku konkurs, w którym nagrodą główną jest rower. Zapraszamy do udziału w zabawie.

 

Jako pierwszy w sobotę na scenie wystąpi lokalny zespół Danos. To grupa muzyczna składająca się z trzech przyjaciół, których połączyła miłość do muzyki. Grają muzykę w szerokim zakresie – znajdziecie u nich covery hitów zarówno polskich, jak i zagranicznych, Italo Disco, a nawet Disco Polo. Zespół składa się z trzech osób – Damiana (keyboard), Andrzeja (gitara) oraz Łukasza (wokal).

Po godzinie 17:30 scenę przejmie CRISTO DANCE - zespół muzyczny, w którego podstawowym składzie znajduje się charyzmatyczny lider zespołu, piosenkarz oraz autor tekstów i muzyki w jednej osobie – Krzysztof, piekielnie żywiołowy perkusista - Rafał a także płeć piękna za konsolą, jako Dj - Wiktoria oraz najnowszy nabytek w grupie - młody i bardzo utalentowany saksofonista Karol.

O 19.00 na scenie pojawi się – Czadoman! Twórca znany jest z takich hitów jak „Ruda tańczy jak szalona”, „Chodź na kolana” czy „Dziewczyna z Instagrama”. Wystąpił również w programie „Twoja twarz brzmi znajomo”, w którym zajął pierwsze miejsce.

Główną gwiazdą sobotniego wieczoru będzie piosenkarka – Patrycja Markowska. Na gniewskiej scenie wystąpi po godzinie 21:00 i zaprezentuje swoje największe hity, takie jak "Jeszcze raz" czy "Świat się pomylił". 

- informacje prasowe

 

Organizatorzy przygotowali także atrakcje dla dzieci. Przewidziane są m.in. dmuchańce, malowanie twarzy, warsztaty plastyczne oraz zumba dla dzieci (godz. 17:15).

 

I Festiwal Smaków Food Trucków w Gniewie

 

Festiwal Smaków Food Trucków to ogólnopolskie wydarzenie kulinarne, jeden z największych zlotów food truckowych w Polsce. Ideą festiwalu jest promowanie street foodu oraz jedzenia w duchu „slow”. W wydarzeniu udział biorą food trucki z całej Polski, które dobierane są pod kątem,  jakości oferowanych dań oraz różnorodności menu. Festiwal odbywa się już w ponad 30 miastach Polski, zabierając uczestników w kulinarną podróż dookoła świata.

 

Operetka

 

Stowarzyszenie Operetka Wrocławska zaprasza na plenerowy koncert, który odbędzie się na gniewskim rynku w niedzielę, 26 czerwca o godzinie 15:00. Wystąpią śpiewacy oraz tancerze Teatru "Scena Kamienica".

 

Zmiana organizacja ruchu i lokalizacji targowiska miejskiego

 

W sobotę plac Grunwaldzki w Gniewie zostanie całkowicie wyłączony z ruchu.

 

Poruszanie się pojazdem po placu Grunwaldzkim, wjazd i wyjazd będzie niemożliwy. Prosimy, by nie parkować samochodów w tej części miasta. Przygotowania organizacyjne trwać będą od wczesnych godzin porannych w sobotę, w związku z powyższym prosimy o usunięcie pojazdów już w piątek, 24 czerwca.

- informacje prasowe

 

W związku z organizacją wydarzenia targowisko miejskie zostanie przeniesione na teren zielony, pomiędzy ul. 27 Stycznia a ul. Hallera.


Organizatorami wydarzenia są: Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Gniewie, Gmina Gniew, Festiwal Smaków FoodTrucków oraz Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gniewie.

www.gniew.pl / Redakcja (oprac. Aleksandra Kęprowska)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe