TK Maxx wycofuje niebezpieczny produkt. Oddaj i odzyskaj pieniądze

  • 22.06.2022, 11:00
  • News4Media
TK Maxx wycofuje niebezpieczny produkt. Oddaj i odzyskaj pieniądze  fot. iStock

Podziel się:

Oceń:

O decyzji właściciela sieci sklepów poinformował Główny Inspektor Sanitarny. W słodyczach występuje alergen, choć nie zostało to stosownie oznaczone na opakowaniu.

 

Trufle wycofane

 

W oświadczeniu TK Maxx czytamy, że trufle o smaku irish cream, które dostępne były w sklepach tej sieci, zostały wycofane z rynku. Powodem jest stwierdzenie obecności mleka w produkcie, choć nie powinien go zawierać. Jest to alergen, który może wywołać niepożądane reakcje u osób z uczuleniem.

 

fot. GIS

 

Słodycze były w ofercie od marca do maja tego roku. TK Maxx prosi o zweryfikowanie poniższych informacji i – jeśli są zgodne z zamieszczonymi na opakowaniu – zwrot produktu do dowolnego sklepu. Za wadliwy towar zostaną zwrócone pieniądze.

 

Informacje o wycofanym produkcie:

  • Nazwa produktu: Keats London Wegańskie trufle o smaku Irish Cream 140 g
  • Numer partii: 16673332100
  • Data minimalnej trwałości: 29.11.2023
  • Dystrybutor: TJX Poland Sp. z o.o., ul. Chmielna 19, 00-021 Warszawa

 

fot. GIS

 

O sprawie poinformował w swoim serwisie również Główny Inspektorat Sanitarny, do którego informacja o zagrożeniu dotarła za pośrednictwem systemu INFOSAN.

Konsumenci, którzy mają dodatkowe pytania, mogą kontaktować się mailowo lub telefonicznie:

News4Media

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe