Walcząc o każdy oddech

  • 01.02.2018, 15:35 (aktualizacja 01.02.2018, 17:31)
  • Julia Rzepecka
Walcząc o każdy oddech archiwum prywatne

Podziel się:

Oceń:

Jasiu Bieliński cierpi między innymi na Zespół Arnolda - Chiariego, ma także niewydolność oddechową. Jego mama miała go na rękach tylko trzy razy w życiu.

Gośćmi naszego studia były Agnieszka Połomska i Karolina Korycka. Pani Agnieszka jest mamą małego Jasia Bielińskiego, który cierpi na Zespół Arnolda - Chiariego czyli wadę wrodzoną polegającą na tym, że tylna dolna przestrzeń jamy czaszkowej jest zbyt mała. W przyszłości niezbędna będzie bardzo skomplikowana i kosztowna operacja. Chłopiec ma też niewydolność oddechową.

 

Na chwilę obecną już jest po operacji oczu, bo siatkówka zaczęła się rozlewać. Zaczęły się przykurcze - wykręca mu do środka nóżki i rączki. Co tydzień ma robione USG mózgu. Zbiera się też wodogłowie. Ma mieć wstawioną zastawkę, która będzie odsysać tę wodę z mózgu, żeby mógł funkcjonować normalnie. 

 

Chłopcu można pomóc m. in. poprzez wpłatę pieniędzy na konto Fundacji “Rycerze i Księżniczki” z tytułem “Darowizna dla 020 Jaś Bieliński”. 

 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy:

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

 

Julia Rzepecka

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe