Prezydent Pobłocki o sytuacji związanej z kinem i porównaniu do Starogardu Gdańskiego

  • 22.06.2022, 08:30
  • Redakcja (oprac. Aleksandra Hotowy)
Prezydent Pobłocki o sytuacji związanej z kinem i porównaniu do Starogardu… fot. Tv Tetka

Podziel się:

Oceń:

We wtorek, 20 czerwca na naszej antenie gościł prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki, który skomentował spór między firmą Inbap, zarządcą Galerii Kociewskiej a siecią kin Helios, w wyniku którego kino w Tczewie zawiesiło działalność.

Trwają negocjacje w sprawie kina

 

Jak poinformował prezydent Mirosław Pobłocki, trwają negocjacje między firmami. Wkrótce też powinna zostać podpisana nowa umowa. Zdaniem prezydenta, sytuacja zamknięcia kina to zaledwie wierzchołek góry lodowej, jaką są trudności w obszarze zarządzania galerią.

 

W tej sprawie dwukrotnie kontaktowałem się z właścicielem galerii. Skończyła się umowa dziesięcioletnia między galerią, a kinem. W związku z tym obie strony usiadły do stołu rozmów i próbowały negocjować nowe warunki. No i wyszło na to że się nie dogadali. No i zaczęła się cała ta akcja wokół kina tak, jak powiedziałem dwie rozmowy odbyłem z właścicielem, uspokoił mnie, że nie ma zamiaru likwidować kina w Tczewie. 

- Mirosław Pobłocki, prezydent Tczewa

 

 

Trudności w zarządzaniu

 

Prezydent podkreślił, że właściciel obiektu wielokrotnie wskazywał, że w Tczewie nie ma właściwej osoby do zarządzania przestrzenią handlową. Wieloletnie zaniedbania w tym zakresie przyczyniły się do bieżącej sytuacji. 

 

W czasie licznych rozmów z panem Paczóskim, a spotykamy się średnio raz na pół roku, on zawsze się pyta, jak tam w Tczewie. Powtarzałem praktycznie od wielu lat, że jest jakiś problem z menadżerem w naszej galerii.  Zresztą potwierdził. Jest to jedyna galeria, w której taki problem jest, nie wie z czego to się bierze. Nie wiem dlaczego do tej pory nie może znaleźć odpowiedniego człowieka, który by te rzeczy po prostu przypilnował.

 

- Mirosław Pobłocki, prezydent Tczewa

 

Położenie Tczewa nie ułatwia rozwoju 

 

Zdaniem władz miasta, Tczewowi nie pomaga także położenie i bliskość trójmiejskich przestrzeni handlowych, które mają atrakcyjniejszą ofertę, a dojazd pociągiem do Gdańska nie zajmuje więcej niż 20 minut.

 

Tczew jest praktycznie zapleczem Gdańska i trzeba pamiętać o tym, że  wsiadamy do samochodu czy do pociągu i góra 30 minut jesteśmy w Gdańsku. W centrum Gdańska gdzie mamy już pierwszą galerię handlową, a potem kawałek dalej we Wrzeszczu już mamy kolejne galerie.  Starogard zawsze był trochę tak z boku, dojazd ze Starogardu  do Gdańska koleją to praktycznie jest już wyprawa. Stąd też Starogard ma warunki bycia troszeczkę takim ośrodkiem niezależnym od Trójmiasta.

-  Mirosław Pobłocki, prezydent Tczewa

 

 

Prezydent Tczewa wyraził tez na naszej antenie swoją opinię na temat Starogardu Gdańskiego.

 

Miasto trochę zapyziałe. Sprowokuję, ale powiem to, do dzisiaj tak jest, przynajmniej w mojej ocenie, jak patrzy się na stan chociażby ulic w Tczewie, a w Starogardzie, to pożal się Boże. W Stargardzie to same dziury. Choć robi się dużo, ale jeszcze sporo jest zaległości.

- Mirosław Pobłocki, prezydent Tczewa

 

Więcej o sytuacji galerii oraz o tym, jak prezydent Tczewa postrzega Starogard Gdański, dowiecie się słuchając rozmowy:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Redakcja (oprac. Aleksandra Hotowy)

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Kary
Kary 22.06.2022, 20:04
Prezydent to nieokrzesany troglodyta. Władze Starogardu Gdańskiego powinny się odnieść do jego wypowiedzi.

Pozostałe