"Zakątkowe szpargały" będą pomagały. Kiermasz charytatywny już w najbliższy weekend w Łukocinie [ROZMOWA]

  • 23.06.2022, 11:33
  • Izabela Deptulska
"Zakątkowe szpargały" będą pomagały. Kiermasz charytatywny już w najbliższy… fot. Izabela Deptulska

Podziel się:

Oceń:

W sobotę, 25 czerwca odbędzie się wyjątkowy kiermasz charytatywny. Organizują go dwie kobiety z pasją, które działają w ramach lokalnych inicjatyw.

Kiermasz "Zakątkowe szpargały", to wydarzenie, które powstało z chęci pomocy innym oraz pragnienia wypromowania lokalnych działań. Wydarzenie odbędzie się w Zielonym Zakątku, który znajduje się w Łukocinie, pod numerem 38

Jego właścicielka, Anżelina Ratajczak tak pisze o sobie:

 

Moja niespokojna dusza artystyczna szukała czegoś nowego, chciałam więcej i więcej, szukałam nowych możliwości tworzenia, chodziłam na warsztaty i poznawałam techniki czerpiąc inspiracje od innych ludzi. Poznałam dzięki temu wspaniałych artystów, którzy specjalizują się w swoich dziedzinach: decoupage, mixmedia czy scrapboocking itp. Odnalazłam siebie i coś, co mi się bardzo podoba, to łączenie tych technik i tworzenie niepowtarzalnych prac, które nigdy nie są takie same, każda jest inna.

Obecnie prowadzę warsztaty, na na których zamierzam zarażać pasją do rękodzieła i miłego spędzania czasu w gronie niesamowitych ludzi. Możecie zrobić coś dla siebie albo jakiś upominek dla najbliższych osób i kreatywnie spędzić czas.

 

Skąd pomysł na kiermasz "szpargałów"?

 

Inicjatorka Zielonego Zakątka współpracuje też z pomysłodawczynią tczewskiej Bookieciarni - Joanną Cieszyńską. To właśnie ona wpadła na pomysł zorganizowania kiermaszu, który stanowiłby rodzinną rozrywkę i przy okazji sprawił, że kupując coś wymarzonego, uczestnicy pomogą najmłodszym.

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 12:00 i potrwa do 18:00. Na miejscu pojawią się wystawcy, którzy przedstawią swoje rękodzielnicze wyroby. W ofercie będą m.in. wykute przez kowala artystyczne przedmioty z metalu, lasy w słojach, makramy, produkty wykonane na szydełku oraz naturalne herbaty, kosmetyki i "fatałaszki". Joanna Cieszyńska zapewniła, że z Bookieciarni do Zielonego Zakątka przywiezie masę ciekawych książek.

W skrócie - każda kochająca naturę osoba, znajdzie coś dla siebie.

 

 

Charytatywnie, czyli z sercem dla najmłodszych

 

Zyski z kiermaszu zostaną przeznaczone na wsparcie Fundacji Pomorze Dzieciom. Co istotne, każdy wystawca sam decyduje o tym, jaka część jego zysków zasili konto fundacji i nie jest zobowiązany do przekazania na ten cel 100%. 

Wystawcy mogą zgłaszać chęć udziału w kiermaszu do piątku, 24 czerwca włącznie. Wystarczy napisać wiadomość prywatną na profilu facebookowym Bookieciarni.


O zbliżającym się kiermaszu oraz przyszłości tczewskiej Bookieciarni, Izabela Deptulska rozmawiała z Joanną Cieszyńską:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Izabela Deptulska

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe