Tczewianie mówią o: Dniu Ojca

 • 23.06.2022, 16:14
 • Redakcja (oprac. Dawid Chęć)
Tczewianie mówią o: Dniu Ojca fot. Tv Tetka

Podziel się:

Oceń:

23 czerwca swoje święto obchodzą wszyscy ojcowie. Osoby, które od najmłodszych lat pokazują nam jak funkcjonuje świat, są naszymi drogowskazami i pierwszymi idolami.

 

Dzień Ojca

 

Obchody zapoczątkowane zostały w Stanach Zjednoczonych, gdzie po sukcesie Dnia Matki pojawiły się głosy, by ustanowić święta również dla pozostałych członków rodziny. Dzień Ojca wydawał się naturalnym dopełnieniem.

Pierwsze obchody święta odbyły się 19 czerwca 1910 roku w miasteczku Spokane w stanie Waszyngton za sprawą Sonory Smart Dodd, córki weterana wojny secesyjnej Williama Smarta. Sonora Dodd, dowiedziawszy się o ustanowieniu Dnia Matki (3 lata wcześniej, w 1907) wpadła na pomysł, by analogiczne święto wprowadzić dla uczczenia trudu opieki nad rodziną i zasług wszystkich ojców.

www.wikipedia.pl

 

Postanowiliśmy zapytać tczewian o to, kim są dla nich ojcowie oraz czego im życzą:

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

 • Życzenia dla wszystkich ojców i przyszłych ojców. Miejcie jak najwięcej dzieci. Im większa rodzina, tym weselsza rodzina.
   
 • To jest osoba, która musi zapewnić bezpieczeństwo, która musi być wszechstronna. Tata to ta osoba, która wstanie wcześniej rano, żeby zrobić ciepłe kakao i przeczyta dwie bajki więcej.
   
 • Dla mnie ojciec to taki pierwszy idol.  Jak on coś powiedział to z automatu miałem takie same zdanie.
   
 • Dużo zdrowia, dużo cierpliwości i wszystkiego najlepszego. Spełnienia najskrytszych marzeń!

 

My również dołączamy się do wszystkich życzeń!

 

Zachęcamy do wysłuchania całej sondy:

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Redakcja (oprac. Dawid Chęć)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe