Jak w obecnej sytuacji poradzić sobie ze spłatą kredytu hipotecznego? [ROZMOWA]

  • 27.06.2022, 08:00
  • Redakcja (oprac. Aleksandra Hotowy)
Jak w obecnej sytuacji poradzić sobie ze spłatą kredytu hipotecznego?… fot. Redakcja

Podziel się:

Oceń:

Sprawdziliśmy jak rosnąca inflacja, ceny i zdecydowany krok Narodowego Banku Polskiego w postaci podnoszenia stóp procentowych wpływa na kredytobiorców. Sytuację wyjaśniał na naszej antenie Konstanty Dietrich, doradca finansowy.

 

Rosnące raty kredytów

 

W ciągu ostatnich kilku miesięcy sytuacja na rynku kredytów hipotecznych i mieszkaniowych zmieniła się radykalnie. Wzrosły ceny mieszkań przy jednoczesnej zmniejszającej się sile nabywczej potencjalnych klientów. Jak zatem najrozsądniej zakupić mieszkanie? Na to pytanie odpowiedział na naszej antenie Konstanty Dietrich.

 

Rynek kredytowy i rynek nieruchomości dość znacząco zaczęły się zmieniać. Widać mniejsze zainteresowanie zakupem nieruchomości, w szczególności na rynku wtórnym. To też jest głównie spowodowane tym, że większość transakcji była oparta o kredyt hipoteczny.

- Konstanty Dietrich, agent finansowy

 

Podpowiedział też z czego mogą korzystać osoby, które wzięły kredyt złotówkowy w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy, aby ułatwić sobie spłacanie należności. 

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Co możemy zrobić żeby sobie poradzić? Możliwości jest kilka i też jest to kwestia bardzo indywidualna. Myślę, że głównym czynnikiem jeśli chodzi o całą sytuację jest czynnik ekonomiczny, czyli to ile mamy dochodów i czy rata kredytu już nam zabiera większość wynagrodzenia. 

- Konstanty Dietrich, agent finansowy

 

Więcej informacji na ten temat znajdziecie na stronie Agent Finansowy - Konstanty Dietrich

Redakcja (oprac. Aleksandra Hotowy)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe