W Rokitkach będzie mniej drogowych problemów

  • 14.10.2016, 12:29
  • Krzysztof Repiński, Telewizja Tetka
W Rokitkach będzie mniej drogowych problemów Piotr Chabowski

Podziel się:

Oceń:

Gmina Tczew w Rokitkach przeprowadza inwestycję poprawiającą bezpieczeństwo na głównym skrzyżowaniu. Mieszkańcy nowego osiedla w tej miejscowości nie mogą doczekać się budowy drogi. Po niedużej modernizacji na głównym skrzyżowaniu w Rokitkach będzie bezpieczniej, a kiedy gmina wybuduje drogę na nowe osiedle w tej miejscowości?

Rokitki rozbudowują się. Powstało tu nowe osiedle. Już zasiedlone jest liczbą blisko stu rodzin. Plany dewelopera są dużo większe. Docelowo w Nowych Rokitkach mieszkać będzie ponad 400 rodzin, a tempo w jakim poszerza się ta dzielnica jest imponujące. Warunkiem do rozwoju jest droga, którą gmina miała wybudować w tym roku. Mieszkańcy są zaniepokojeni, pytają dlaczego budowa jeszcze nie ruszyła. Wójt Roman Rezmerowski zapewnia, że modernizacja rozpocznie się najpóźniej wiosną. Wyjaśnia, że pewne opóźnienie wzięło się z tego, że inwestycja będzie miała szerszy zakres, związany z budową przystanku dla transportu publicznego.

 

Droga licząca niespełna 800 metrów będzie miała dwumetrowy chodnik i oświetlenie. Rozpoczyna się tuż za głównym skrzyżowaniem w Rokitkach. Problemem tej właśnie krzyżówki był wjazd z ulicy Tczewskiej w ulicę Leśną. Był wąski a widoczność ograniczała  skarpa i płot posesji położonej blisko pasa drogowego. Właśnie gmina realizuje inwestycję poprawiającą bezpieczeństwo dla jeżdżących, jak i pieszych. Ci drudzy już za kilka dni będą mieli w tej drodze chodnik.

Przy skrzyżowaniu znajduje się przystanek autobusowy, w zasadzie pętla, na której pojazdy transportu publicznego mogą zawracać. Na ulicy Leśnej jest spore natężenie ruchu - jeżdżą tu nie tylko mieszkańcy Rokitek, tędy dojeżdża się do Śliwin i pobliskiej żwirowni. Poszerzenie wjazdu w ulicę Leśną nie było możliwe, dzięki wykupieniu przez gminę części prywatnej działki i zniwelowaniu skarpy.

Krzysztof Repiński, Telewizja Tetka

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe