Mistrzostwa o Puchar Prezydenta Tczewa w Mölkky już wkrótce! Sprawdź jak się zapisać [ROZMOWA]

  • 24.06.2022, 13:04
  • Redakcja (Dawid Chęć)
Mistrzostwa o Puchar Prezydenta Tczewa w Mölkky już wkrótce! Sprawdź jak… fot. Dawid Chęć

Podziel się:

Oceń:

W niedzielę 26 czerwca o godz. 12:00 na Kanonce w Tczewie odbędą się kolejne zawody w Mölkky. Zapisy są darmowe, dodatkowo zapisać, może się dosłownie każdy.

 

Gra dla każdego

 

O samej grze oraz o zawodach opowiedzieli nam Mariusz Goeck oraz Damian Szostak z grupy Mölkky Tczew:

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

To jest gra dla każdego, nie ma żadnych warunków, które nie pozwalałyby grać. Bez względu na wiek czy sprawność fizyczną każdy może zagrać. Dziecko, dorosły czy osoba starsza. W zasadzie potrzebujemy trochę celności, umiejętność rzucania i trochę szczęścia.

- Mariusz Goeck

 

 

Czym jest Mölkky?      

 

       

Mölkky to gra, której prostota czyni ją atrakcyjną dla osób w każdym wieku. Sukces jest w niej wypadkową umiejętności celnego rzucania, odpowiedniej taktyki i szczęścia.

W swojej kolejce zawodnicy rzucają drewnianym zbijakiem tak, aby wywrócić nim, upatrzone wcześniej, ponumerowane kręgle. Celem jest uzbieranie dokładnie 50 punktów. W końcówce trzeba jednak uważać, gdyż przekroczenie tej liczby skutkuje cofnięciem do poziomu 25 punktów.

W Mölkky można grać niemal wszędzie. Wystarczy niewielki fragment otwartej przestrzeni – ogród, park, czy żwirowa nawierzchnia. Grać można indywidualnie lub w zespołach, wiek, płeć czy stopień sprawności fizycznej nie ma dużego znaczenia.

-informacje prasowe

 

Na Mistrzostwa o Puchar Prezydenta Tczewa w Mölkky, może zapisać się każdy chętny, a sam udział w wydarzeniu jest zupełnie darmowy. Turniej rozpocznie się 26 czerwca o godzinie 12:00 na tczewskiej Kanonce. Zapisy na turniej rozpoczynają się w dniu imprezy o 11:30. Zawody odbędą się w dwóch kategoriach: OPEN i Junior (rocz. 2007 i młodsi). Organizatorzy zachęcają również do kibicowania uczestnikom.

 

Zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy:

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Redakcja (Dawid Chęć)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe