Mieszkaniec powiatu starogardzkiego uciekał na motocyklu przed policją. Pościg trwał kilka godzin

  • 28.06.2022, 08:00
  • KPP Starogard Gdański / Redakcja (oprac. Izabela Deptulska)
Mieszkaniec powiatu starogardzkiego uciekał na motocyklu przed policją.… fot. Canva

Podziel się:

Oceń:

23-letni kierowca motocykla, który zbagatelizował dawane przez policjantów sygnały nakazujące zatrzymanie pojazdu i tak został zatrzymany, a sąd na wniosek śledczych zadecydował o jego aresztowaniu.

Starogardzka policja podaje, że:

 

Najbliższe 2 miesiące spędzi w areszcie 23-letni mieszkaniec powiatu starogardzkiego, który kilka dni temu próbował uniknąć kontroli drogowej. Kierujący motocyklem mężczyzna nie reagował na dawane przez policjantów sygnały nakazujące natychmiastowe zatrzymanie pojazdu i podjął próbę ucieczki.

 

Do zdarzenia doszło na początku ubiegłego tygodnia w powiecie starogardzkim. Funkcjonariusze prowadzili pościg za motocyklistą na terenie kilku sąsiadujących ze sobą miejscowości. Mimo że przestępcy drogowemu udało się zgubić jadący za nim radiowóz, działania policjantów ze Skórcza i Lubichowa po kilku godzinach zakończyły się sukcesem. 23-letni motocyklista trafił do policyjnego aresztu. Badanie alkomatem wykazało, że był trzeźwy. W celu ustalenia, czy nie kierował pod wpływem środków odurzających, pobrana została do badania krew.

 

Śledczy, którzy zajmowali się tą sprawą, ustalili, że mężczyzna już wcześniej wchodził w konflikt z prawem w zakresie przepisów dotyczących bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Wobec mieszkańca Kociewia, pod koniec maja prokuratury w Świeciu i Starogardzie Gdańskim skierowały do sądu akty oskarżenia dotyczące między innymi kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, kierowania pojazdem mimo cofniętych uprawnień oraz niezatrzymania się do kontroli drogowej.

- KPP Starogard Gdański

 

Śledczy za pośrednictwem prokuratury wystąpili do sądu o zastosowanie wobec zatrzymanego 23-latka środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu. Zebrany w tej sprawie przez mundurowych materiał dowodowy dał podstawę do tymczasowego aresztowania mężczyzny, który wcześniej zbagatelizował sobie przepisy dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Teraz 23-latek spędzi najbliższe 2 miesiące za kratkami, gdzie będzie oczekiwał na dalsze decyzje wymiaru sprawiedliwości.

KPP Starogard Gdański / Redakcja (oprac. Izabela Deptulska)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe