Powiat Tczewski: Bez wotum zaufania i absolutorium

  • 29.06.2022, 09:30
  • Redakcja (oprac. Aleksandra Kęprowska)
Powiat Tczewski: Bez wotum zaufania i absolutorium fot. powiat.tczewski.pl

Podziel się:

Oceń:

We wtorek, 28 czerwca odbyła się sesja rady powiatu tczewskiego. Podobnie jak w ubiegłym roku zarząd powiatu nie otrzymał wotum zaufania od rady powiatu. Podczas czerwcowej sesji nie udzielono zarządowi również absolutorium za realizację ubiegłorocznego budżetu. Uchwała została odrzucona, a wykonanie budżetu ponownie będzie opiniować Regionalna Izba Obrachunkowa.

Zanim rozpoczęła się sesja starosta Mirosław Augustyn wraz z przewodniczącą rady powiatu Barbara Kamińską podziękowali za wieloletnią współpracę Piotrowi Chabowskiemu, pracownikowi Telewizji Tetka Tczew, który odchodzi na emeryturę. 

 

Po raz kolejny zarząd nie mógł liczyć na zadowolenie części radnych, m. in. związanych z PiS i ich sympatyków

 

W pierwszej części czerwcowej sesji starosta przedstawił sprawozdanie z bieżącej działalności zarządu powiatu. Wśród tematów były kwestie związane z podwyżkami dla pracowników starostwa, czy współpraca zarządu z komisjami, zwłaszcza w kontekście szpitala. Nie zabrakło też tematów drogowych oraz edukacyjnych. Najważniejszym punktem było omówienie raportu o stanie powiatu. Po ponad trzech godzinach doszło do głosowania - zarząd nie otrzymał wotum zaufania. 8 radnych było za udzieleniem wotum, 10 przeciw, a jedna osoba wstrzymała się.

Nieudzielenie wotum zaufania skutkuje głosowaniem o odwołanie zarządu - głosowanie musi być jawne. W ubiegłym roku radni nie skorzystali z tego prawa, gdy zarząd także nie otrzymał wotum zaufania. Do odwołania starosty i jego współpracowników, PiS i sprzyjający mu radni potrzebują 14 głosów. Z zapowiedzi Barbary Kamińskiej wynika, że jeśli nie będzie sesji nadzwyczajnej, PiS podejmie kolejną próbę odwołania zarządu w sierpniu.

 

Brak absolutorium

 

Zarząd nie otrzymał także absolutorium za realizację ubiegłorocznego budżetu, do którego także potrzeba minimum 12 głosów ZA.

Dziewięciu radnych - czterech z PiS, trzech z Inicjatywy Samorządowej i trzech niezrzeszonych - wstrzymało się od głosu, dziesięciu radnych było za udzieleniem absolutorium - to jednak nie wystarczyło. Uchwała została odrzucona, a wykonanie budżetu ponownie będzie opiniować Regionalna Izba Obrachunkowa.

W sobotnie przedpołudnie w Telewizji Tetka będzie można zobaczyć pełną relację z obrad czerwcowej sesji rady powiatu tczewskiego.

Redakcja (oprac. Aleksandra Kęprowska)

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Sezon ogórkowy
Sezon ogórkowy 29.06.2022, 16:38
Czy sesja jest dostępna tylko dla wybranych, że redakcja z Tczewa musi cytować w tym temacie inną tczewską redakcję?
.
. 24.07.2022, 06:11
TO TAKA NEGATYWNA PROPAGANDA POPULIZM RADIA TCZEW -----MA CECHY RASIZMU JAK INNE REDAKCJE !!! KLIKA CO SZCZEKA SAMA NA SIEBIE I ROBI KUPEEE W TCZEWSKIE GNIAZDO !!!! BRAK INTELEKTU KULTURY KOCIEWIA - takie oszwabianie kumoterstwo tczewa dawnego - papugi tczewa
Ciekawy
Ciekawy 30.06.2022, 13:07
A gdzie redakcja Radia Tczew cytuje inną redakcję?
Sezon ogórkowy
Sezon ogórkowy 30.06.2022, 13:32
O pardon, już Tetka zdążyła zrobić swoją relację. Sprytna szybka zmiana artykułu! Bardzo cenię radio za muzykę, humor i swego rodzaju niezależność, ale informacyjnie niestety nadal słabo :(
Ciekawy
Ciekawy 30.06.2022, 13:54
Ja się z tym nie zgodzę. Czytam wiele artykułów informacyjnych na różnych stronach (nie tylko tczewskich) i muszę przyznać, że jakościowo artykuły Radia Tczew są o wiele lepsze. Bez błędów i trzech zdań o niczym. Ale każdego przekonuje co innego :)

Pozostałe