Lista najbogatszych Polaków. Na czele tajemniczy miliarder

 • 29.06.2022, 13:00
 • News4Media
Lista najbogatszych Polaków. Na czele tajemniczy miliarder iStock

Podziel się:

Oceń:

Zmiana lidera na liście najbogatszych Polaków. Największy majątek zgromadził szef sieci marketów. I mało kto wie, jak wygląda.

Agencje prasowe nie mają jego zdjęcia, nie jest powszechnie znany i nie bryluje na bankietach i salonach. Mowa o Tomaszu Biernackim, który właśnie został uznany za najbogatszego Polaka.

Biernacki, prezes szybko rozwijającej się sieci marketów Dino, zajął pierwsze miejsce na liście 100 najbogatszych Polaków. Ranking już po raz 33 przygotował tygodnik „Wprost”. Tajemniczy miliarder może pochwalić się majątkiem wartym ponad 15 mld zł. Takie są przynajmniej szacunki. Na liście Biernacki zadebiutował w 2017 roku i wystarczyło mu zaledwie 5 lat, żeby wspiąć się na jej szczyt.

Co do stylu bycia Biernackiego to nie jest on jedynym tajemniczym bogaczem w tego typu rankingach. Przez lata w zestawieniach był umieszczany Tadeusz Chmiel. To założyciel znanej firmy meblarskiej Black Red White. Także mało kto wie, jak wygląda.

Ale Chmiel nigdy nie był numerem 1. A Biernacki właśnie nim został. Wyprzedził dotychczasowego lidera rankingu – Zygmunta Solorza, właściciela Grupy Polsat. Przeskoczył także właściciela chemicznego koncernu Synthos i może bardziej znanej firmy Cersanit Michała Sołowowa.

 

Dolna granica

 

„511 mln zł – tyle trzeba było mieć, żeby w tym roku trafić do elitarnego grona 100 najbogatszych. Taką wartością majątku dysponował ostatni na liście Roman Kołakowski, właściciel producenta mebli DFM z siedzibą w Dobrym Mieście w województwie warmińsko-mazurskim. Próg wejścia rośnie z każdym rokiem, bo w 2021 r., żeby na liście się znaleźć, trzeba było mieć minimum 450 mln zł”

– przypomina „Wprost”

 

I wylicza, że w tym roku na liście zabrakło m.in. sportowca Marcina Gortata, dewelopera Jana Lubomirskiego-Lanckorońskiego czy Doroty i Wojciecha Soszyńskich produkujących kosmetyki pod marką AA.

 

Ktoś nowy

 

W rankingu są za to debiutanci. Warto wymienić umiejscowionego na 10 pozycji Wiesława Wawrzyniaka czy Jerzego Boruckiego ze spółki Polmlek.

„Debiut zaliczyło dwóch największych graczy na polskim rynku lakierów do paznokci. To Magdalena i Dariusz Malaczyńscy z Indigo Nails oraz Kamila i Artur Błażejewscy z Cosmo Group” – czytamy.

Top 10

 1. Tomasz Biernacki
 2. Michał Sołowow
 3. Zygmunt Solorz
 4. Dominika Kulczyk
 5. Sebastian Kulczyk
 6. Jerzy Starak
 7. Łukasz Nosek
 8. Zbigniew i Mateusz Juroszkowie
 9. Paweł Marchewka
 10. Wiesław Wawrzyniak z rodziną
News4Media

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe