Ciąg pieszo-rowerowy oficjalnie otwarty. Osiedle Staszica połączone z Zatorzem

  • 30.06.2022, 08:00
  • Redakcja (oprac. Barbara Jackiewicz)
Ciąg pieszo-rowerowy oficjalnie otwarty. Osiedle Staszica połączone z… fot. Tv Tetka

Podziel się:

Oceń:

W środę 29 czerwca 2022 r. oficjalnie otwarta została droga łącząca osiedla Staszica i Zatorze. To ważny element komunikacji między osiedlami i strefą ekonomiczną.

Zakończyła się budowa ciągu pieszo-jezdnego przy ul. Retmańskiej, który łączy Osiedle Staszica z Zatorzem. Łącznik liczy 740 m i przyda się m.in pracownikom dojeżdżającym rowerami do zakładów w strefie ekonomicznej.

Na oficjalnym otwarciu drogi nasz reporter Dawid Komorowski rozmawiał z Arkadiuszem Abramczykiem, prezesem firmy Artel z Knybawy, wykonawcy drogi, który opowiedział o realizacji inwestycji i jej przydatności dla mieszkańców:

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Cieszę się, że udało nam się zrobić robotę w terminie i widzę, że ludzie z osiedla też są zadowoleni. 

 

Przy okazji tej inwestycji wybudowano także sieć kanalizacji deszczowej, naprawiono ogrodzenia od strony ogródków działkowych, utwardzono teren przeznaczony na miejsca postojowe oraz zamontowano 14 ledowych latarni ulicznych.

Całość budowy ciągu w Retmańskiej kosztowała ponad 1,5 mln zł.

Redakcja (oprac. Barbara Jackiewicz)

Zdjęcia (3)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe