Tczew: Parafia św. Józefa będzie mieć nowego proboszcza

  • 30.06.2022, 09:00
  • Redakcja (oprac. Aleksandra Kęprowska)
Tczew: Parafia św. Józefa będzie mieć nowego proboszcza fot. Tv Tetka

Podziel się:

Oceń:

W sierpniu nastąpi zmiana na stanowisku proboszcza w parafii św. Józefa w Tczewie.

 

Dotychczasowy proboszcz, ksiądz Antoni Dunajski przechodzi na emeryturę i zamieszka w Domu Kapłana Seniora w Pelplinie. Tam pozostaje do dyspozycji ks. biskupa oraz seminarium. 20 sierpnia posługę nowego proboszcza rozpocznie ksiądz dr Andrzej Piernikarczyk - dotychczasowy proboszcz w Kamienicy Królewskiej na Kaszubach, a niegdyś duchowny w pelplińskim seminarium.

 

fot. Parafia św. Józefa w Tczewie (FB)

 

Ks. Antoni Dunajski urodził się w 1947 roku. Święcenia przyjął w 1972 roku w Pelplinie. Jest członkiem Rady Konsultacyjnej Biskupa Diecezjalnego, wykładowcą literatury pięknej w WSD w Pelplinie, cenzorem ksiąg religijnych oraz Przewodniczącym Rady Programowej Katolickiej Rozgłośni Diecezji Pelplińskiej Radio Głos. Jest doktorem teologii.

 

 

Redakcja (oprac. Aleksandra Kęprowska)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe