Votum zaufania i absolutorium dla prezydenta Tczewa

 • 01.07.2022, 11:50
 • Urząd Miejski w Tczewie / Redakcja (oprac. Izabela Deptulska)
Votum zaufania i absolutorium dla prezydenta Tczewa fot. UM Tczew

Podziel się:

Oceń:

Prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki uzyskał votum zaufania i jednogłośne absolutorium z wykonania budżetu miasta za 2021 r.

30 czerwca odbyła się 46. sesja Rady Miejskiej w Tczewie. W jej trakcie radni zapoznali się z "Raportem o stanie miasta", po czym nastąpiło głosowanie. Za votum zaufania dla prezydenta Tczewa głosowało 19 radnych, 3 było przeciwnych (Łukasz Brządkowski, Marcin Kussowski i Michał Cisielski z klubu Tczew od Nowa).

Regionalna Izba Obrachunkowej zaopiniowała pozytywnie wykonanie budżetu miasta za 2021 rok. O udzielenie absolutorium wnioskowała też Komisja Rewizyjna, o czym poinformował jej przewodniczący Roman Kucharski.

Uchwałę w sprawie udzielenia prezydentowi miasta absolutorium z wykonania budżetu za 2021 rok radni przyjęli jednogłośnie.

 

Dziękuję za votum zaufania i jednogłośne absolutorium za 2021 rok. Budżet to nasze wspólne dzieło. Dziękuję radnym, że byli konsekwentni w tworzeniu budżetu i jego realizacji. To wspólny sukces, który przekłada się na rozwój naszego miasta.

- Mirosław Pobłocki, Prezydent Tczewa

 

W 2021 r. dochody budżetu miasta wynosiły 345 mln zł, a wydatki: 340 mln zł. Nadwyżka budżetowa osiągnęła ponad 5 mln zł. W ciągu roku było 9 korekt budżetu. Na inwestycje przeznaczono ponad 43 mln zł.

 

Najważniejsze zadania inwestycyjne ubiegłego roku to:

 • stadion lekkoatletyczny (II etap),
 • remont ul. Stoczniowców (I etap),
 • sygnalizacja świetlna akomodacyjna – ul. W. Polskiego, Grunwaldzka, Sobieskiego,
 • budowa Centrum Wspierania Rodziny – ul. Podgórna 8,
 • skwer rekreacyjny – ul. Bora-Komorowskiego,
 • zagospodarowanie wód opadowych i budowa zbiornika retencyjnego na terenie byłej jednostki przy ul. Tczewskich Saperów,
 • inwestycje oświetleniowe – m.in. ul. Wąska i Ogrodowa, al. Kociewska.

 

 Zadania kontynuowane w 2022 r.:

 • rozbudowa SSP 2,
 • remont budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. J. Dąbrowskiego,
 • przebudowa układu drogowego na os. Zatorze.
Urząd Miejski w Tczewie / Redakcja (oprac. Izabela Deptulska)

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
.robot
.robot 02.07.2022, 06:39
TEN KLUB TCZEW ODNOWA TO ZAKALEC KULTURY TCZEWA;KOCIEWAIA,POLSKI EUROPY taki garnek socjlny z dzbankami.Pan prezydent Tczewa Mirek to autorytet europejski z pracownikami UM.Tczew. Wiadomo medialne szczekanie bo to poplecznicy tczewa od nowa ,skomlenie,kompleksowe ba" psia donosy ba t agrupa ma apetyt na pozycje prezydenta i starosty nowa operetka dla tcczewa" a orkiestra to wszystkie media tczewskie i wsparcie epoki adolfa stalina oo i puitin to taka era czasu" ojej dzbaneK puka w dzbanek !!!!

Pozostałe