Premier Morawiecki: most tczewski będzie odbudowany

  • 03.07.2022, 12:16
  • Redakcja (oprac. Barbara Jackiewicz)
Premier Morawiecki: most tczewski będzie odbudowany fot. Barbara Jackiewicz

Podziel się:

Oceń:

Premier Mateusz Morawiecki przyjechał do Tczewa potwierdzić, że będą pieniądze dla powiatu tczewskiego na II etap odbudowy mostu tczewskiego.

 

W sobotę do Tczewa przyjechał premier Mateusz Morawiecki.

Celem był most tczewski - Morawiecki w towarzystwie m.in. prezydenta Tczewa Mirosława Pobłockiego obejrzał obiekt, a następnie zwrócił się do zgromadzonych dziennikarzy i potwierdził, że powiat tczewski otrzyma 60 milionów złotych z Polskiego Ładu na dalsze prace przy odbudowie zabytku.

 

Czytaj także: Kilkadziesiąt milionów na most tczewski - wyniki II naboru do Polskiego Ładu

 

Te fundusze pozwolą dokończyć prace przerwane w 2019 roku przez pomorskiego konserwatora, czyli II etap inwestycji. Jednak do odbudowy całości mostu i przywrócenia przejezdności potrzeba 2-3 razy tyle, a przy galopującej inflacji może jeszcze więcej.

Wśród mieszkańców, którzy pojawili się przy obelisku w pobliżu Bulwaru Nadwiślańskiego byli i zwolennicy i przeciwnicy partii rządzącej. Poza okrzykami na przemian zadowolenia i dezaprobaty, zgromadzenie przebiegło spokojnie.

Redakcja (oprac. Barbara Jackiewicz)

Zdjęcia (3)


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
robot
robot 04.07.2022, 06:48
i co wychodzi polski jad pogarda dla wielu spraw SKOM -orochy i to przyczyna "cierpinia mostu"z medilalnymi skomleniami piskiem nieprawd" diamentowe,rubinowe,szmaragdowe kaczki " oj papugi niedouczone."

Pozostałe