Miasto znalazło wykonawcę remontu ul. Królowej Jadwigi. Zajmie się siecią wodociągową i budową kanalizacji deszczowej

  • 04.07.2022, 14:00
  • Redakcja (oprac. Dawid Komorowski)
Miasto znalazło wykonawcę remontu ul. Królowej Jadwigi. Zajmie się siecią…

Podziel się:

Oceń:

1 lipca została podpisana umowa z firmą, która będzie odpowiedzialna za przebudowę ul. Królowej Jadwigi w naszym mieście. ROKA Budownictwo będzie odpowiedzialna, poza samą modernizacją ulicy wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną, za remont sieci wodociągowej oraz za budowę kanalizacji deszczowej.

Jak podaje na swojej stronie na Facebooku Miasto Tczew, ROKA Budownictwo będzie odpowiedzialna, poza samą modernizacją ulicy wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną, za remont sieci wodociągowej oraz za budowę kanalizacji deszczowej. Termin wykonania wynosi 5 miesięcy. Jej koszt wyniesie 2,6 miliona złotych. Przebudowa będzie realizowana w ramach projektu „Miasto od-nowa – rewitalizacja Starego Miasta i Zatorza w Tczewie” dofinansowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014 – 2020. ROKA Budownictwo ze Starogardu Gdańskiego nie po raz pierwszy zawita w naszym mieście. Wcześniej firma była odpowiedzialna m.in. za przebudowę ul. Krętej, odcinka ul. 30 stycznia czy zagospodarowanie łącznika przy ul. Topolowej. 

Przebudowa ul. Królowej Jadwigi planowana była już od kilku lat. W pierwszym przetargu oferty wykonawców przekraczały oczekiwania finansowe miasta. Później żadna firma nie chciała podjąć się tego zadania. W tym roku jednak zwiększono kwotę przeznaczoną na przebudowę ulicy. Otwarcie ofert nastąpiło ostatecznie 10 czerwca w urzędzie miejskim.


W tym roku miasto ma również zacząć przebudowę ulicy Ceglarskiej na osiedlu Czyżykowo. Na tę inwestycję otrzymało dofinansowanie w wysokości 2 milionów i  600 tysięcy złotych z rządowego Programu Rozwoju Dróg. Zadanie przebudowy blisko 800-metrowej ulicy oszacowano na ponad 7 milionów złotych.

Redakcja (oprac. Dawid Komorowski)

Zdjęcia (1)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe