Opinie w Radiu Tczew 5.02: Dyskusja wokół Tczewianina Roku i burza na sesji w Pelplinie

  • 06.02.2018, 12:43 (aktualizacja 06.02.2018, 13:43)
  • Redakcja
Opinie w Radiu Tczew 5.02: Dyskusja wokół Tczewianina Roku i burza na…

Podziel się:

Oceń:

Gośćmi Opinii w Radiu Tczew 5 lutego byli Bartosz Listewnik z Telewizji Tetka, Przemysław Zieliński z "Dziennika Bałtyckiego" oraz Wojciech Stobba z Radia Gdańsk.

 

Falę komentarzy wywołało przyznanie tytułu Tczewianina Roku 2017 wiceministrowi infrastruktury w rządzie Prawa i Sprawiedliwości, Kazimierzowi Smolińskiemu. Dziennikarze zwracają uwagę, że to upolitycznienie nagrody, która powinna łączyć, a nie dzielić. Smoliński odebrał nagrodę podczas uroczystej sesji Rady Miasta.

 

W obecnych okolicznościach, kiedy dużo się mówi o kontrowersyjnych ustawach wprowadzanych przez Prawo i Sprawiedliwość, nagroda Tczewianina Roku dla Kazimierza Smolińskiego to zgrzyt - Bartosz Listewnik, Telewizja Tetka

loadingŁaduję odtwarzacz...

Polityczna burza w Pelplinie - podczas sesji miejskiej pod adresem burmistrza Patryka Demskiego padły oskarżenia o wspieranie kontrowersyjnej inwestycji, zakładu przetwarzania odpadów poubojowych. Mieszkaniec zarzucił burmistrzowi korupcję i układ z przedsiębiorcami, czego dowodem ma być prywatna fotografia zaprezentowana na sesji.

 

Padły mocne słowa z obu stron, które na sto procent zaprowadzą uczestników sesji przed sąd. Burmistrz już zapowiedział, że będzie bronił swojego dobrego imienia - Przemysław Zieliński, Dziennik Bałtycki

loadingŁaduję odtwarzacz...

W tczewskim Sądzie Rejonowym zapadł wyrok skazujący ochroniarza, który w 2015 na malborskim Wielbarku postrzelił włamywacza. Mężczyzna został kaleką, bo pocisk uszkodził rdzeń kręgowy. Ochroniarz tłumaczył użycie broni przekonaniem o uzbrojeniu włamywacza. Wyrok to dwanaście miesięcy więzienia w zawieszeniu na trzy lata.

 

Moim zdaniem jest to łagodna kara za spowodowanie trwałego kalectwa. Wyrok jest jeszcze nieprawomocny, zobaczymy, co stanie się w apelacji - Wojciech Stobba, Radio Gdańsk

loadingŁaduję odtwarzacz...

Do redakcji "Dziennika Bałtyckiego" zgłosił się czytelnik, któremu tczewski szpital odmówił realizacji skierowania na zdjęcie szwów. Placówka nie ma do tego prawa; jej przełożeni obecnie badają sprawę. W tym tygodniu powrócił także temat kontrowersji wokół budżetu obywatelskiego i pomysłów na ulepszenie procesu głosowania.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W pierwszych lutowych "Opiniach..." nie zabrakło także tematów z przymrużeniem oka. Wojtek Stobba opowiedział o kręceniu "Korony królów" w Malborku, dziennikarze rozmawiali także o wystawach... kotów i gołębi.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Opinie w Radiu Tczew na antenie w poniedziałki o godz. 9 (powtórki w soboty o godz. 9). Audycję prowadzi Marta Irzyk.

Redakcja

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Asia
Asia 06.02.2018, 19:58
Kulig i kiełbasa wyborcza :D

Pozostałe