Diagnosta fałszował wyniki badań autobusów Meteora? Prokuratura wszczęła śledztwo

  • 07.02.2018, 11:12 (aktualizacja 07.02.2018, 13:38)
  • Marta Irzyk
Diagnosta fałszował wyniki badań autobusów Meteora? Prokuratura wszczęła śledztwo
Podziel się:
Oceń:
Powraca sprawa kontroli autobusów Meteora z listopada ubiegłego roku. Tczewska prokuratura zajmuje się możliwością poświadczenia nieprawdy przez stację diagnostyczną. Postępowanie jest na wstępnym etapie, trwa m.in. gromadzenie dokumentacji.

Przypomnijmy, że w listopadzie ubiegłego roku zatrzymano wtedy dowody rejestracyjne trzech autobusów m.in. ze względu na kontrolki ABS, które wskazywały na awarię układów hamulcowych. Przewoźnik jeszcze tego samego dnia poddał autobusy badaniu, którego wynik był pozytywny. Tak szybkie działanie wzbudziło podejrzenia inspektorów, dlatego dwa dni później autobusy zostały ponownie szczegółowo skontrolowane. Wynik? Poprzednie usterki nie zostały usunięte, co więcej, okazało się, że są dodatkowe - autobusy miały m.in. pęknięte elementy zawieszenia.

W efekcie kontroli dowody rejestracyjne ponownie zostały zatrzymane, a sprawie możliwości poświadczenia nieprawdy przyglądają się śledczy. Mówi prokurator rejonowy w Tczewie, Ewa Ziębka:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Za poświadczenie nieprawdy przez osobę uprawnioną do wystawienia dokumentu grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

 

Marta Irzyk

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe