W Fabryce Sztuk trwają warsztaty pisania ikon [ROZMOWA]

  • 08.02.2018, 11:35 (aktualizacja 08.02.2018, 13:00)
  • Hanna Brzezińska
W Fabryce Sztuk trwają warsztaty pisania ikon [ROZMOWA] Aleksandra Kęprowska

Podziel się:

Oceń:

Trzynaście osób z całej Polski bierze udział w kolejnych warsztatach pisania ikon, które 3 lutego rozpoczęły się w Fabryce Sztuk.

Warsztaty pisania ikon organizowane przez Scholę Węgajty, Grupę Agathos i Fabrykę Sztuk odbywają się od 2015 roku. Nasze studio odwiedziły prowadzące zajęcia Małgorzata Dżygadło-Niklaus i Ewa Grześkiewicz oraz uczestniczący w nich, urodzony w Tczewie, Ryszard Walkowski.

Jak przebiegają warsztaty i jak wygląda wspólna praca nad ikonami, dowiecie się z naszej rozmowy.

loadingŁaduję odtwarzacz...
9 lutego o godzinie 18:00 w Fabryce Sztuk odbędzie się wykład otwarty poświęcony wprowadzeniu w ikonę maryjną, ilustrowany przykładami wybranych miejsc i prac ikonograficznych.
Natomiast w niedzielę, 11 lutego w tczewskiej Farze, po mszy o godzinie 12:30 odbędzie się obrzęd poświęcenia ikon, podczas którego gościnnie wystąpią śpiewacy ze Scholi Cantorum Warmiensis z Olsztyna. Plany są już też na przyszły rok. Warsztaty rozpoczną się 16 lutego. Z kolei 24 lutego odbędzie się wernisaż wystawy ikon, na której będzie można zobaczyć m.in. prace Grupy Agathos oraz ikony tczewskie.
Hanna Brzezińska

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe