Zmiana organizacji ruchu w Starogardzie Gdańskim

  • 07.07.2022, 11:06
  • starogard.pl / Redakcja (oprac. Izabela Deptulska)
Zmiana organizacji ruchu w Starogardzie Gdańskim fot. starogard.pl

Podziel się:

Oceń:

Od 7 lipca zmienia się organizacja ruchu w Starogardzie Gdańskim na odcinku ul. Tczewska - Owidzka. Oddane do użytku nowo wybudowane rondo pozwoli na swobodny przejazd przy dawnych Młynach. Nadal zamknięte pozostaną jednak ulica Sobieskiego na odcinku od Zespołu Szkół Ekonomicznych do nowego ronda, oraz ul. Tczewska od ul. Sobieskiego do ul. Basztowej.

Trwa realizacja największej inwestycji drogowej w mieście pn. „Przebudowa obiektów mostowych i ulic: Kanałowej, Sobieskiego oraz części  Tczewskiej, Owidzkiej i Hallera”.

 

Aktualnie wykonawca przebudowuje ul. Sobieskiego oraz ul. Tczewską na odcinku od ul. Basztowej do ul. Sobieskiego. W trakcie budowy jest też parkingu przy siedzibie Muzeum 2 Pułku Szwoleżerów Rokitniańskich. Wiąże się to z zamknięciem przejazdu ulicą Sobieskiego oraz ul. Tczewską od ul. Sobieskiego do ul. Basztowej.

- starogard.pl

 

Od 7 lipca można korzystać z nowego ronda na skrzyżowaniu ulic Tczewskiej i Owidzkiej. Do zakończenia prac na ul. Sobieskiego tymczasowo będzie można przejechać ulicą Tczewską przy Młynach wokół ronda w kierunku ulicy Owidzkiej i odwrotnie.

Cała inwestycja obejmuje przebudowę 4 obiektów mostowych i 5 dróg w całości lub części. Prace potrwają prawdopodobnie do końca września 2023 roku. Koszt całkowity przedsięwzięcia wyniesie ponad 11 mln złotych. Umowę na realizację zadania podpisano 29 stycznia 2021 r.

starogard.pl / Redakcja (oprac. Izabela Deptulska)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe