Muzyka organowa opanowała Pelplin [ROZMOWA]

 • 09.07.2022, 07:57
 • Redakcja (oprac. Barbara Jackiewicz)
Muzyka organowa opanowała Pelplin [ROZMOWA] fot. www.pelplin.org.pl

Podziel się:

Oceń:

Do końca lata trwa w Pelplinie Festiwal Organowy. To jest 24. edycja tej kulturalnej imprezy, której towarzyszy także mnóstwo koncertów w miejscowościach województwa pomorskiego i kujawsko-pomorskiego.

 

Motywem przewodnim Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej od lat jest instrument - organy, które potrafią słuchaczy oczarować różnorodnością barw, zaskoczyć głębią dźwięku i  zafascynować zarówno mocą jak i delikatnością brzmienia. W tym roku festiwal odbywa się w Pelplinie po raz 24.

W rozmowie telefonicznej Gedymin Grubba, dyrektor Festiwalu przyznał, że oficjalny koncert otwarcia był wyjątkowy i zachwycił publiczność spragnioną wrażeń muzycznych:

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Kolejne koncerty to wykonawcy ze Stanów Zjednoczonych, Australii, Norwegii, Korei Południowej, Belgii, Włoch (...) Mamy też koncert młodych talentów 17 sierpnia w Ogrodach Biskupich , także każdy koncert jest wyjątkowy.

~Gedymin Grubba, dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Pelplinie

 

Wykonawców dobiera i zaprasza Gedymin Grubba, który dba o merytoryczną i artystyczną wysoką jakość Festiwalu. 

 

PROGRAM - XXIV Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej w Katedrze w Pelplinie, 6 lipca - 31 sierpnia 2022 (środy). godz. 19:00:

 

 • 6.VII - Gedymin Grubba - organy /Gdańsk/ i Ernis Asanaliev - skrzypce /Kirgistan/
   
 • 13.VII - Thomas Fielding - organy /USA/
   
 • 20.VII - Kurt Ison - organy /Australia/
   
 • 27.VII - The Nordic Organduo: JeeYoung Park - organy /Korea Południowa/ i Abram Bezuijen - organy /Norwegia/
   
 • 3.VIII - Ugo Spanu - organy /Sardynia/, ACh Duo: Aleksander Pankowski vel Jankowski - gitara /Katowice/ oraz Noemi Hańczyk - harfa /Wrocław/
   
 • 10.VIII - Dmitry Morozov – organy /Ukraina/
   
 • 17.VIII - OGRÓD BISKUPI / Promocja Młodych Talentów Gminy Pelplin: Zespół Chrust, TrombQuartet /Poznań/
   
 • 24.VIII - Luc Ponet – organy /Belgia/
   
 • 31.VIII - Giulio Mercati - organy /Włochy/, Zespół Muzyki Dawnej „Filatura di Musica” /Łódź/ (flet, flet traverso, skrzypce, viola da gamba, wirginał)

 

W ramach bieżącej edycji od końca czerwca do początku września jest aż 31 koncertów w 10 tygodni, w 20 miejscach na terenie 4 diecezji w województwie pomorskim i kujawsko-pomorskim. Lista koncertów towarzyszących Festiwalowi dostępna jest na pelplin.org.pl

Redakcja (oprac. Barbara Jackiewicz)

Zdjęcia (1)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe