Dziś startuje Football Film Festival

  • 11.07.2022, 08:39
  • footballfilmfest.pl (oprac. Aleksandra Hotowy)
Dziś startuje Football Film Festival fot. footballfilmfest.pl

Podziel się:

Oceń:

Od 11 do 16 lipca w Gdańsku odbędzie się konkursowy przegląd filmów dokumentalnych poświęconych piłce nożnej.

 

O nagrodę powalczy 11 produkcji

 

Głowna nagroda nazwana "Złotą Jedenastką" to 12 500 złotych. Jak informują organizatorzy festiwalu Fundacja Droga na Szczyt, o udział w konkursie ubiegały się 33 produkcje.

 

 

Po burzliwych obradach komisja selekcyjna zdecydowała się dopuścić do fazy konkursowej 11 filmów z 33 zgłoszonych propozycji! Oto alfabetyczna lista tytułów, które powalczą w Gdańsku o nagrody podczas pierwszej edycji Football Film Festival.

-footballfilmfest.pl

 

 

W konkursie przewidziano także wyróżnienia. "Srebrna Jedenastka" to nagroda w wysokości 10 000 zł brutto  i "Brązowa Jedenastka" czyli 7 500 zł brutto. Filmy oceniało czteroosobowe jury. Selekcja trwała do 28 czerwca. o tym, kto otrzyma "Złotą Jedenastkę" zadecyduje specjalnie powoła jury. Wydarzenie poprowadzi dziennikarz sportowy Janusz Basałaj. 

 

 

Football Film Festival jest konkursowym przeglądem najlepszych osiągnięć filmowej twórczości dokumentalnej, wyłącznie o tematyce piłkarskiej, przeznaczonym dla rodzimych twórców [...] Formuła udziału jest otwarta – zgłaszać się mogą zarówno zawodowcy jak i amatorzy.  Celem Festiwalu jest przegląd i promocja polskich filmów dokumentalnych (krótko- i pełnometrażowych, jednak nie dłuższych niż 100 minut) o tematyce piłkarskiej, a także propagowanie zdrowego stylu życia. Festiwal zaprezentuje filmy w konkursie i odbędzie się w formule tradycyjnej. 

- footballfilmfest.pl

 

Co w programie?

fot. footballfilmfest.pl

 

Projekcje odbędą się na ekranie usytuowanym na terenie Lotos Stadionu Letniego w Gdańsku, nieopodal mola, okolice wejść 53 i 54 przy ul. Jantarowej 21. Wstęp na wszystkie projekcje jest wolny.
 

footballfilmfest.pl (oprac. Aleksandra Hotowy)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe