środa, 24 kwietnia 2024 03:59

Gdańsk: Spektakl na murawie przyćmiony bitwą na trybunach

Trzech mężczyzn usłyszało zarzuty za uszkodzenie mienia, pobicie przy użyciu niebezpiecznego narzędzia oraz złamanie przepisów ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych podczas meczu Lechii Gdańsk z Akademiją Pandev. Mecz udało się dokończyć a gdańszczanie wygrali 4:1.

Autor: fot. Dawid Chęć)

Bijatyka na trybunach

W czwartek (07.11) podczas meczu Lechii Gdańsk doszło do tragicznych zdarzeń na trybunach. W piątej minucie meczu na jedną z trybun wkroczyli uzbrojeni kibole, którzy zaczęli atakować uciekających ochroniarzy pubu, który chwilę wcześniej zdemolowali oraz innych kibiców. Nieoficjalnie powodem ataku na stadionowy bar była zmiana właściciela, który rzekomo miał pochodzić z Lublina. Dodatkowo wśród ochroniarzy mieli być ludzie blisko związani z bojówkami kibicowskimi Arki Gdynia. O szczegółach opowiedziała nam podinsp. Magdalena Ciska, oficer prasowy komendanta miejskiego Policji w Gdańsku:

Kliknij aby odtworzyć
Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.

Podejrzani usłyszeli zarzuty za uszkodzenie wyposażenia pubu znajdującego się na terenie stadionu i spowodowanie strat nie mniejszych niż 100 tys. zł. Kolejny zarzuty dotyczył przestępstwa pobicia przy użyciu niebezpiecznego narzędzia w postaci kija oraz zakłócenia przebiegu imprezy masowej i spowodowania ucieczki przebywających tam osób oraz przerwania meczu przez sędziego. Popełnione przez mężczyzn przestępstwa miały charakter chuligański, co będzie miało wpływ na podwyższenie kary zasądzonej wobec podejrzanych.