Gniew: dwóch 17-latków podczas ucieczki z młodzieżowego ośrodka wychowawczego postanowiło okraść sklep

  • 13.07.2022, 07:00
  • KPP Tczew / Redakcja (oprac. Dawid Chęć)
Gniew: dwóch 17-latków podczas ucieczki z młodzieżowego ośrodka wychowawczego… fot. Radio Tczew

Podziel się:

Oceń:

W sobotę dzielnicowi z Komisariatu Policji w Gniewie otrzymali informację o ujęciu dwóch 17-latków w związku kradzieżą towarów na prawie 600 zł w jednym z miejscowych marketów. Jak ustalili mundurowi, jeden z nich na zapleczu rzucał ukradzionymi butelkami z alkoholem i zniszczył w ten sposób sprzęt o wartości 1200 zł należący do sklepu.

 

Kradzież alkoholu i straty w wysokości 1200 zł

 

Policjanci ustalili, że obaj nieletni są poszukiwani w związku z ucieczką z młodzieżowego ośrodka wychowawczego:

 

W minioną sobotę (09.07) chwilę po 14 dzielnicowi z Komisariatu Policji w Gniewie otrzymali informację o ujęciu dwóch 17-latków w związku kradzieżą towarów na prawie 600 zł w jednym z miejscowych marketów. Gdy policjanci przyjechali, na miejsce okazało się, że nieletni zostali ujęci przez ochronę sklepu i zaprowadzeni na zaplecze gdzie jeden z nich zachowywał się agresywnie i rzucał ukradzionymi wcześniej butelkami z alkoholem. Jedna z butelek trafiła w monitor i klawiaturę komputera, powodując straty w wysokości 1200 zł. Mundurowi zatrzymali 17-latkówi i doprowadzili policyjnego aresztu. Obaj byli nietrzeźwi. Jeden z nich miał w organizmie 1,5 promila alkoholu. Stróże prawa ustali, że obaj nieletni są poszukiwani z powodu ucieczki z młodzieżowego ośrodka wychowawczego.

- KPP Tczew

 

Śledczy przedstawili zatrzymanym zarzuty kradzieży, jeden z nich usłyszał także zarzut uszkodzenia mienia. Za te przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Następnie nieletni zostali odwiezieni do młodzieżowego ośrodka wychowawczego. O ich dalszym losie zadecyduje sąd.

KPP Tczew / Redakcja (oprac. Dawid Chęć)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe