Opinie w Radiu Tczew 06.07.: sukcesy sportsmenek z Tczewa i echa wizyty premiera Morawieckiego w Tczewie

  • 12.07.2022, 17:41
  • Redakcja (Barbara Jackiewicz)
Opinie w Radiu Tczew 06.07.: sukcesy sportsmenek z Tczewa i echa wizyty… fot. Aleksandra Kęprowska

Podziel się:

Oceń:

6 lipca gośćmi Opinii w Radiu Tczew byli dziennikarze Telewizji Tetka i Radia Tczew Barbara Jackiewicz i Krzysztof Repiński. Porozmawialiśmy m.in. o sukcesach sportsmenek z Tczewa - Weroniki Ewald i piłkarek z Pogoni Tczew oraz o wizycie premiera Morawieckiego w Tczewie, który obiecał pieniądze z Polskiego Ładu na odbudowę zabytkowego mostu tczewskiego. Poruszyliśmy także temat bieżących inwestycji w mieście.

Dobre sportowe wiadomości były pierwszym tematem poruszanym przez dziennikarzy w Opiniach. Sukcesy 16-letniej Weroniki Ewald w Junior Wimbledonie, piłkarek nożnych z Pogoni Tczew oraz piłkarek ręcznych Sambora Tczew wskazują, że tczewski sport stoi kobietami i znajduje coraz większe możliwości finansowania zarówno od sponsorów jak i samorządu: 

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

W drugiej część Opinii komentowaliśmy wizytę premiera Mateusza Morawieckiego w Tczewie. Polityk potwierdził obietnicę przekazania prawie 62 milionów złotych na odbudowę zabytkowego mostu tczewskiego. Niestety po wizycie pozostał także niesmak - na spotkaniu zabrakło adresata funduszy z Polskiego Ładu, starosty Mirosława Augustyna. Premier pozwolił sobie także na dłuższą wypowiedź o... Donaldzie Tusku:

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Na koniec zajęliśmy się bieżącymi inwestycjami w Tczewie, m.in. przetargiem na przebudowę ulicy Ceglarskiej oraz budowę drogi rowerowej na ul. Żwirki:

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Opinie w Radiu Tczew emitujemy w środy o godz. 9 (powtórki w soboty o godz. 12). 

Opinie w Radiu Tczew są również retransmitowane na antenie Telewizji Tetka Tczew dostępnej w sieci kablowej Telkab.

Redakcja (Barbara Jackiewicz)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe