Czy przyczepa kempingowa może być miejscem na kawiarnię, warsztaty i spotkania dla mieszkańców Żuław? To możliwe!

  • 09.02.2018, 18:13 (aktualizacja 10.02.2018, 15:45)
  • Aleksandra Kęprowska
 Czy przyczepa kempingowa może być miejscem na kawiarnię, warsztaty i spotkania dla mieszkańców Żuław? To możliwe! Żuławy na Warsztat

Podziel się:

Oceń:

Młodzież z Lisewa Malborskiego działająca w projekcie “Żuławy na warsztat” marzy o stworzeniu własnej kawiarnio-warsztatowni. Chcą oni kupić i wyremontować przyczepę kempingową Niewiadów, w której stworzą mobilną warsztatownio-kafejkę pod nazwą "Przyczepka/Zaczepka”.

Na ten cel potrzebują ponad 5 tysięcy złotych. Inicjatywę młodzieży z Lisewa można dofinansować korzystając ze strony wspieram.to gdzie do 22 marca prowadzona jest zbiórka. Uczniowie, dzięki umiejętnościom zdobytym podczas realizacji różnych projektów będą mogli przeprowadzać warsztaty gadżeciarskie, nauczyć robienia kubków, nadruków na eko-torby, przypinek i magnesów.

Mówi Łukasz Bzówka, uczestnik projektu.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Warsztatownio-kafejka ma być miejscem aktywności także dla dzieci i dorosłych z całych Żuław - nie tylko w jednym miejscu - stąd pomysł na mobilną kawiarnię. Każdy kto zechce wesprzeć tę inicjatywę może wybrać dowolną formę wsparcia finansowego - do 10 do 800 złotych - za którą wspierający otrzymają pakiety gadżetów stworzonych przez młodzież z Lisewa Malborskiego.

Jesteśmy grupą młodzieży działającą od 2014 roku w Klubie Obywatelskim „Młody Obywatel” w Lisewie Malborskim, na terenie gminy Lichnowy (woj. pomorskie). Razem staramy się budować mosty między pokoleniami oraz aktywizować mieszkańców do wspólnego działania. Na swoim koncie mamy już wiele zrealizowanych wspólnych przedsięwzięć! Organizowaliśmy akcje
muralowe, remontowaliśmy dawną izbę pamięci w naszej szkole, założyliśmy małą manufakturę produkującą gadżety reklamowe promujące Żuławy w ramach naszego dużego projektu zaŻUŁAWialnia. Poznawaliśmy region, w którym mieszkamy, odkrywaliśmy tajemnice jego historii – a teraz chcemy wykorzystać zdobyte umiejętności we wzmacnianiu naszej społeczności lokalnej.
Jesteśmy w trakcie realizowania projektu Żuławy na warsztat!, dotowanego przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności – i mamy konkretne plany! 

zdjęcie pochodzi ze strony wspieram.to

Wszystkie szczegóły dotyczące akcji znajdziecie -> TUTAJ <-

Rozmowa z młodzieżą z Lisewa Malborskiego o ich projekcie już niedługo na naszej antenie. 

Aleksandra Kęprowska

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
karo
karo 12.02.2018, 16:09
super! trzymam kciuki :)

Pozostałe