Światowy Dzień Kociewia [RELACJA NA ŻYWO]

  • 10.02.2018, 08:51 (aktualizacja 15.02.2018, 21:16)
  • Radio Tczew
Światowy Dzień Kociewia [RELACJA NA ŻYWO]

Podziel się:

Oceń:

Obchody Światowego Dnia Kociewia to doskonała okazja, by wraz z Lokalną Organizacją Turystyczną Kociewie ponownie zachęcić do odkrywania naszego regionu. O jego historii, wyjątkowości i atrakcjach turystycznych na naszej antenie będą mówić liczni goście. Nie zabraknie też konkursów z kociewskimi nagrodami.

 

godz. 15:00 

Kończymy Światowy Dzień Kociewia z Radiem Tczew i Lokalną Organizacją Turystyczną Kociewie. W tym roku byliśmy nie tylko w naszym studiu, rozmawiając z gośćmi, odwiedziliśmy także Świecie i wyjątkowo gościnne progi Izby Regionalnej Ziemi Świeckiej. Jak będzie za rok? Jeszcze tego nie wiemy, ale już dziś zapraszamy Was gorąco do świętowania z nami! 

 


godz. 14:44

Pora na ostatnich gości, a są nimi Joanna Biniecka, nauczycielka języka polskiego i Hanna Kalinowska, polonistka i wicedyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Świeciu. Basia Jackiewicz zapytała o powiatowy Konkurs Recytatorski „Poeci z Kociewia”. Panie rozmawiały także o tym jak Światowy Dzień Kociewia obchodzony jest w szkołach. 

loadingŁaduję odtwarzacz...


godz. 14:27 

Kolejnym naszym gościem jest dr hab. Maria Pająkowska-Kensik profesor Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, która opowiedziała o współdziałaniu dla promocji Kociewia oraz o wyjątkowo interesującej kociewskiej gwarze

loadingŁaduję odtwarzacz...


godz. 14:07

Jerzy Wójcik, przewodniczący Rady Gminy Świecie opowiedział nam między innymi o Wojewódzkim Dniu Pszczelarza.

loadingŁaduję odtwarzacz...


godz. 13:45

Gości przybywa! 

Na zdjęciu: Tomasz Pasiek - członek zarządu Towarzystwa Miłośników Ziemi Świeckiej, fotograf i podróżnik, Jakub Stelągowski - kierownik Izby Regionalnej Ziemi Świeckiej oraz Mirosław Sejkowski – prezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Świeckiej. Więcej o działaniach TMZŚ poczytacie na ich stronie na Facebooku -> KLIK! 

loadingŁaduję odtwarzacz...


godz. 13:15

W mobilnym studiu Radia Tczew spotkaliśmy się z przedstawicielami Wdeckiego Parku Krajobrazowego - dyrektorem Danielem Siewertem oraz edukatorką Marleną Wojciechowską.

loadingŁaduję odtwarzacz...

 


godz. 12:35 

Naszym gościem jest starosta powiatu świeckiego, Franciszek Koszowski.

loadingŁaduję odtwarzacz...

 


godz. 12:06

Nasze mobilne studio jest już w Świeciu

Z naszymi reporterkami: Hanną Brzezińską, Basią Jackiewicz i Izą Muczyńską rozmawiały członkinie zespołu Świeckie Gzuby, istniejącego od 2005 roku. Nasi goście mówili o tym, czy trudno namówić dzieci do zainteresowania się kulturą kociewską. Była też rozmowa o instrumentach oraz dwie piosenki.

loadingŁaduję odtwarzacz...


godz. 11:17

Naszym gościem była Kamila Gillmeister z Fabryki Sztuk, która opowiedziała, jak Światowy Dzień Kociewia świętuje ta instytucja kultury. Zapytaliśmy także o promocję Kociewia wśród dzieci i ulubione miejsce pani Kamili w naszym regionie.

loadingŁaduję odtwarzacz...


godz. 10:10

Naszym gościem był Pior Kończewski z Lokalnej Organizacji Turystycznej KOCIEWIE. Rozmawialiśmy o Społecznościowym Przewodniku tworzonym przez kociewiaków za pośrednictwem internetu, musicie wysłuchać tej rozmowy jeśli chcecie dowiedzieć się gdzie teraz jest Kociewie i 27 stopni na plusie!

loadingŁaduję odtwarzacz...


godz. 9:15

Pierwszym gościem w naszym studiu był dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tczewie, Krzysztof Korda. Rozmawialiśmy o tym jak każdy powinien świętować Dzień Kociewia i gdzie szukać wiedzy na jego temat. Nie zabrakło refleksji na temat obecności historii regionu w szkołach. Podpytywaliśmy też o ulubione miejsca na Kociewiu.


loadingŁaduję odtwarzacz...

Radio Tczew

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Lichy Gzub
Lichy Gzub 10.02.2018, 19:14
Toć możym! Przysłowie na dziś: Gapa gapsie ślepsia nie wydrapsie.

Pozostałe