Tczewianin z zarzutami znieważenia, naruszenia nietykalności oraz gróźb wobec funkcjonariuszy

  • 18.07.2022, 13:54
  • KPP Tczew / Redakcja (oprac. Izabela Deptulska)
Tczewianin z zarzutami znieważenia, naruszenia nietykalności oraz gróźb… fot. KPP Tczew

Podziel się:

Oceń:

14 lipca tczewscy mundurowi zatrzymali 18-letniego mieszkańca tego miasta. Mężczyzna wielokrotnie znieważył policjantów, nie stosował się do ich poleceń oraz w trakcie zatrzymania groził i naruszył nietykalność jednego z mundurowych.

14 lipca o 6:00 rano dyżurny tczewskiej komendy przyjął zgłoszenie o tym, że dwóch młodych mężczyzny na jednym z osiedli miało oblać piwem zaparkowany pod domem samochód i rzucać w jego kierunku kamieniami. W to miejsce pojechali policjanci i zauważyli stojącego w pobliżu młodego mężczyznę, który mógł mieć związek z tym zdarzeniem. Mundurowi postanowili go wylegitymować.

 

Mężczyzna był pobudzony, nie chciał okazać dokumentu tożsamości ani podać swoich danych. Po chwili zaczął znieważać interweniujących funkcjonariuszy, naruszył nietykalność jednego z nich oraz groźbami próbował wywrzeć na nich wpływ, aby odstąpili od interwencji. Mundurowi użyli wobec agresywnego 18-latka gazu oraz siły fizycznej, a następnie go zatrzymali i przewieźli do policyjnego aresztu.

- KPP Tczew

 

Następnego dnia śledczy przedstawili zatrzymanemu mieszkańcowi Tczewa zarzuty. Za te przestępstwa grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

KPP Tczew / Redakcja (oprac. Izabela Deptulska)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe