Moja społeczność wobec uchodźców - konkurs na wspomnienia, dzienniki i pamiętniki

  • 19.07.2022, 10:31
  • Gmina Tczew / Redakcja (oprac. Izabela Deptulska)
Moja społeczność wobec uchodźców - konkurs na wspomnienia, dzienniki i… fot. Gmina Tczew

Podziel się:

Oceń:

Jeśli mieszkasz na wsi albo w miejscowości do dwudziestu tysięcy mieszkańców, a obecność uchodźców wpłynęła na życie Twoje i Twoich sąsiadów, to pojawił się konkurs dla Ciebie.

 

Jak zmieniło się Twoje życie osobiste i zawodowe? Czy Ty lub Twoi bliscy jesteście osobiście zaangażowani w działania na rzecz uchodźców? Na czym te działania polegają? A co zmieniło się w Twoim najbliższym otoczeniu i jak zmieniła się wieś/miejscowość? Jak zareagowały urzędy, szkoła czy firmy i organizacje pozarządowe? Jakie masz nadzieje, obawy albo oczekiwania wobec uchodźców i co sądzą Twoi sąsiedzi? Opowiedz nam o tym, biorąc udział konkursie IRWiR PAN.

- Instytut Rozwoju Wsi i Rolnictwa PAN

 

Najciekawsze prace zostaną nagrodzone oraz opublikowane.

 

Zasady Konkursu są proste: prowadź notatki, rób zdjęcia i opisuj z perspektywy Twojej i Twojej społeczności, co zmieniło się na skutek pojawienia się uchodźców. Wybierz dowolną formę, np. dziennika, relacji, pamiętnika, bloga lub inną; możesz też dołączyć zdjęcia, rysunki lub to, co uznasz za istotne. Objętość dokumentów nie jest z góry określona, ale prosimy o nie mniej niż kilkanaście stron pliku tekstowego lub podobną objętość wpisów na blogu. Zależy nam na szczerości, dlatego wszystkim zainteresowanym gwarantujemy anonimowość, także w przypadku publikacji materiałów. Nie przejmuj się brakiem umiejętności pisarskich – nas interesują autentyczne doświadczenie, przeżycia i podejmowane działania. Każda informacja będzie dla nas ważna. Z jednostkowych losów i indywidualnych problemów odtworzymy obraz społeczności lokalnych, w których pojawili się uchodźcy. Wyślij pracę oraz dołącz skan/oryginał podpisanego oświadczenia oraz zgłoszenie konkursowe.

- Instytut Rozwoju Wsi i Rolnictwa PAN

 

Regulamin konkursu oraz wzory potrzebnych oświadczeń dostępne są na stronie: www.irwirpan.waw.pl oraz pod artykułem. Pytania dotyczące konkursu można zadawać także drogą mailową: [email protected] lub telefonicznie pod numerem 510-989-136.

 

Komplet dokumentów należy przesłać do 30 września 2022 r:

Instytut Rozwoju Wsi i Rolnictwa PAN

Sekretariat

ul. Nowy Świat 72

00-330 Warszawa

 

Przewidywane nagrody za najlepsze prace:

  • I nagroda – 3500 zł
  • II nagroda – 2000 zł
  • III nagroda – 1500 zł
  • Trzy wyróżnienia – po 1000 zł

O ostatecznym podziale nagród zadecyduje jury powołane przez organizatorów. Najciekawsze prace zostaną opublikowane w całości lub we fragmentach. Autorzy mogą zastrzec swoje nazwiska do wiadomości organizatorów, a nadesłane prace opatrzyć godłem. Nadesłane prace nie będą zwracane, a po zakończeniu konkursu zostaną zarchiwizowane.

Gmina Tczew / Redakcja (oprac. Izabela Deptulska)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe